Bitka na „Jágrově“ letišti. Cestující se rvali s personálem kvůli rušení letů

Autor: Mii - 
9. května 2017
18:45

Křik a rozruch v pondělí ovládl letiště Fort Lauderdale na Floridě. Cestující a zaměstnanci aerolinky Spirit Airlines se kvůli rušení letů pohádali tak agresivně, že musela zasahovat policie, uvedla televize CNN. Letiště, které často využívá hokejový tým Florida Panthers s Jaromírem Jágrem, se přitom ještě vzpamatovává z lednové hrůzy. Válečný veterán Esteban Santiago tu zastřelil pět lidí a několik dalších zranil.

Letecká společnost Spirit Airlines během posledních sedmi dnů zrušila více než 300 letů. Podle jejích slov za to mohou piloti, kteří nepřišli do práce, a chce je za to žalovat u federálního soudu.

Cestující po celé zemi ale s tímto vysvětlením nejsou spokojeni. Zrušené lety a několikahodinová zpoždění jim po několika dnech začaly vadit natolik, že v pondělí večer řadě z nich došla trpělivost. Fronta u odbavovací přepážky Mezinárodního letiště Fort Lauderdale se tak proměnila v chaos, který brzy přerostl ve fyzickou potyčku mezi cestujícími a zaměstnanci Spirit Airlines.

Spor se podařilo cestující Brionce Halbertové zachytit na video. Je v něm vidět, že museli zasáhnout příslušníci ostrahy letiště.

Video Cestující a letecký personál se brutálně porvali na „Jágrově“ letišti. - Twitter Brionka Halbert

Přehazování odpovědnosti

Tiskový mluvčí Spirit Airlines Paul Berry uvedl, že společnost událost trápí a není s ní spokojena, a znovu zopakoval, že pravým viníkem jsou piloti. „Místo toho, aby se tito piloti starali o to, aby se zákazníci dostali do svých cílových destinací, upřednostňují své finanční zájmy,“ stojí v prohlášení Spirit Airlines. 

Aerolinka už na piloty podala žalobu a tvrdí, že za jejich odmítavým postojem je odborová organizace ALPA. Jen v neděli musela společnost Spirit Airlines zrušit 81 letů, což bylo celkem 17 procent všech naplánovaných letů toho dne. Celkem bylo situací za minulý týden postiženo 20 tisíc zákazníků.

ALPA ale odmítá, že by způsobovala problémy. Ve vyjádření pro server CNN uvedla, že dělá všechno proto, aby momentální situaci vyřešila. Pilotům se ale zároveň snaží pomoci v tom, aby nemuseli přijímat práci na poslední chvíli – téma, které rezonuje leteckou dopravou v USA od roku 2015.

Incident na letišti Fort Lauderdale nicméně k žádnému posunu situace nepřispěl. Věcí se tak bude zabývat policie a soud.

barborar ( 10. května 2017 20:28 )

Taky jsme kvůli ním v neděli neodletěli.Tři dny strávené na letišti.Arogance personálu taky ničemu nepomohla.Takže je to opravdu pravda.

Bystrozraky ( 9. května 2017 23:59 )

Já myslel, že k takovým situacím dochází v Rusku nebo jenom u nás. A ejhle, v USA taky? Oni měli taky socialismus? To není pravda. Tam jsou lidé slušní, každý si váží druhého a je mu druhým bratrem. Takže tady zase cosi skřípe v té všeobecné propagandě o USA.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud