Macrona učila lásce a sexu, vládu naučí reformám. Brigitte se zapojí do politiky

Autor: pet - 
8. 5. 2017
17:40

Macronova bývalá profesorka, zakázáná láska a nastávající první dáma Francie Brigitte Trogneuxová bude patrně hrát roli v nové vládě. Chtěla by jít v podobných stopách jako Michelle Obamová. Ráda by se zapojila do otázek vzdělávání, pomohla s reformou školství, a to bezplatně. Brigitte má za sebou praxi v oboru, která čítá dvě desetiletí. Informoval o tom na svém webu britský deník Daily Mail.

Ve středu zájmu Brigitte je reforma školství a pomoc znevýhodněným dětem nebo autistům,“ řekla deníku The Sunday Times Candice Nedelec, která je autorkou autobiografie prezidentského páru.

Když Macron pracoval jako ministr financí pod bývalým prezidentem Fraçoisem Hollandem, Brigitte byla právě tou osobou, která dohlížela na jeho pracovní rozvrh. V této roli pokračovala i po založení jeho politického hnutí Le Marche. Dávala mu lekce přednesu i toho, jak by se měl správně chovat.

Dříve Trogneuxová chtěla, aby se její manžel stal spisovatelem, ale jakmile se s ním přestěhovala do Elysejského paláce, spadly jí na záda povinnosti, nespočet úkolů i podřízených, a to bez odměny v podobě platu. 

Tím, že Macron neplatil a ani nebude platit své manželce, se snaží vyhnout opakování skandálů „Penelopegate“, který silně přispěl k tomu, že republikánský kandidát François Fillon propadl ve volbách. Jeho kampaň skončila, když se lidé dozvěděli, že zaplatil své manželce Penelope statisíce za práci, kterou nikdy neodvedla.

Video: První kolo francouzských voleb

Video První kolo francouzských voleb: Jak to probíhalo? - Reuters

Nedalo se mu odolat

Macronovi šli včera, v den voleb, volit na radnici Le Toguet, kde se před 10 lety brali.

Jejich vztah se začal rozvíjet při přípravách školního představení, v němž Macron ztvárnil hlavní roli. Vystoupení předcházely hodiny příprav, kdy spolu patnáctiletý Emmanuel a jeho učitelka Brigitte, tehdy ještě Auzierová, po večerech pro studenty adaptovali hru francouzského dramatika Jeana Tardieua.

V rozhovoru s francouzskou novinářkou Annou Fuldou, která o něm napsala biografii, nastávající prezident řekl: „Víte, když jsme společně přepisovali tu hru, připadal jsem si, jako když pracuji s Mozartem“. Trogneuxová to v jiném deníku okomentovala: „V 17 letech mi Emmanuel řekl, že ať udělám, co udělám, stejně si mě vezme. Tomu klukovi se nedalo odolat a rozvedla jsem se“.

Bývalý Macronův učitel politiky Christian Monjou ho ovšem varoval, že nesmí vypadat jako „mamánek“. Někomu by se podle něj mohlo zdát, že je nastávající prezident jen loutkou v rukou své ženy, která má na něj enormní vliv.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zdenek43 ( 9. května 2017 11:49 )

nechapu proc Cesi j a s a j i .......... asi,ze jasaji ostatni - tak budeme jasat taky, jinak si to neumim vysvetlit .... +++Negativem pro Českou republiku bude příliš velká snaha integrovat Evropu i tam, kde by to bylo škodlivé. To se týká hlavně zahraniční politiky a migrantů. Naši politici nejsou schopni dohlédnout, co to bude znamenat...... -Zeman: Imigranti jsou Trojský kůň! Deportujme je na pusté ostrovy.. -Zeman k uprchlíkům: Nikdo vás sem nezval.... -Zeman chce migranty deportovat do pustiny................. atd. -Ministr Babiš: Musíme udělat všechno proto, abychom migranty odmítli... -Babiš: S přijímáním jakýchkoliv uprchlíků nesouhlasím.... +++++Češi mají k migrantům nejnegativnější postoj z celé EU, ukázal....K migrantům mají nejnegativnější postoje z EU, ukázal průzkum Eurobarometr. Více zasáhnout proti nelegální migraci je potřeba podle 95 procent Čechů............... ++++++ Pokud jásáte nad zvolením Emmanuela Macrona a zároveň nechcete v Česku platit eurem, budete mít těžké dilema. Nový francouzský prezident bude tlačit na Česko, aby se zde konečně zavedlo euro. -Drtivá většina Čechů je proti zavedení eura....Euro nechce 85 procent Čechů........ --Zeman - „Ti, co si myslí, že nám přinese euro blahobyt, se mýlí. -Proti zavedení eura je ale šéf státní kasy, Andrej Babiš. „Mohou přijít časy, že se nám bude dařit méně. Proto si myslím, že to, že máme vlastní měnu, je dobře. Projekt eurozóny byl ekonomický projekt, teď se stal projektem politickým a já bych skutečně nechtěl být v eurozóně, abych ručil za řecké dluhy," prohlásil Babiš.

djaba ( 9. května 2017 10:14 )

 Né že by to bylo normál ,mít starší babu ,ale zralá samice je nejlepší .Mladý holky myslí na vše ,jen ne na to ,fejsbukošky selfiový .

animka ( 9. května 2017 08:23 )

Přesně tak. To si Francouzi vybrali mamánka. Babka ho bude všude vodit za ruku a šeptat, co má dělat!

tonulenka ( 8. května 2017 23:11 )

no tak co je,něco se nehodí?

tonulenka ( 8. května 2017 23:06 )

a ještě o tom vlhčení,kdyby do sebe tlačila nevím kolik lubrikantu,nebo sádla,je to prostě nepřirozené a ten sex je tím poznamenaný.

Zobrazit celou diskusi
Další videa