Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Ruská výzvědná loď šla ke dnu. Potopila se po srážce v Černém moři

Ruská výzvědná loď se v Černém moři po kolizi potopila.
Ruská výzvědná loď se v Černém moři po kolizi potopila.  (Autor: čtk)
27. dubna 2017
14:40

Výzvědná loď ruské armády se dnes v husté mlze srazila s jiným plavidlem v Černém moři, asi 40 kilometrů severozápadně od Bosporského průlivu. S odvoláním na informaci ruského ministerstva obrany to oznámila agentura Interfax. Podle tureckých zdrojů se ruská loď potopila, všech 78 členů posádky zachránila turecká pobřežní hlídka.

Výzvědná loď Liman, která je součástí ruské Černomořské flotily, se srazila s obchodním plavidlem plujícím pod vlajkou afrického Toga, uvedla agentura Reuters. Po proražení kýlu se podle tureckých zdrojů navzdory úsilí posádky ruská loď potopila. Neštěstí zřejmě způsobila špatná viditelnost v husté mlze.

O osudu druhého plavidla, které převáželo dobytek, není prozatím nic známo.

Z havarovaného ruského plavidla bylo evakuováno 78 lidí, oznámila turecká rejdařská společnost GAC. Nikdo se nepohřešuje a nikdo nebyl zraněn. Kvůli incidentu se turecký ministerský předseda Binali Yildirim telefonicky spojil se svým ruským partnerem Dmitrijem Medveděvem, aby vyjádřil nad incidentem lítost.

Loď podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři, kde „plnila úkoly v rámci stálého operativního seskupení ruského námořnictva“. Na východě Středomoří udržuje Rusko v souvislosti s konfliktem v Sýrii flotilu bojových plavidel, která podporují operace ruského letectva na syrském bojišti.

Podívejte se na ruské válečné lodě:

Sanchin ( 29. dubna 2017 06:09 )

Prisla mlha a Ruska lod plna radaru a spickove techniky nevidela dopravni lod plnou ovci? Molodci byli asi pod vlivem Vodky a nebo se ta lod ukazala jako ty Potemkinovy Vesnice.

marais ( 28. dubna 2017 09:42 )

Není to hanba, že se srazí lodě při vší možné technice? Kdo to zavinil?

tgbg ( 27. dubna 2017 18:32 )

Fašističtí ruští agresoři narazili na bambusovou bárku z Afriky a šli ke dnu. S takovou světu vládnout nebudou.

bibijana ( 27. dubna 2017 18:30 )

Ta druhá loď převážela hospodářská zvířata. Ach, jo, kdy tyhle transporty se živými zvířaty skončí. Většině lidí je na lodi špatně a co teprve musí zažívat ubohá zvířata.

santikxauz ( 27. dubna 2017 18:08 )

Zajímavé,když proplouvá ruská loď kousek od svých hranic,tak se nazve výzvědná,když pluje ve stejných vodách loď amerických agresorů,tisíce kilometrů od svého území,tak je to běžná plavba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa