Problémy s trávením nebo se srdcem: Co na vás prozradí pupínky na obličeji?

Autor: nka - 
10. dubna 2017
06:25

Je známo, že lidé, kteří málo spí, špatně se stravují a nepijí dostatek tekutin, mají špatnou pleť. Je ale možné z místa výsevu akné určit, v jaké části těla má dotyčný zdravotní problémy? Podle britského webu The Daily Mail zkušení dermatologové dokážou z obličeje vyčíst řadu informací.

Výsev nežitů na nose tak podle nich ukazuje na problémy se srdcem. Na vině v takovém případě může být vysoký tlak nebo slabý krevní oběh. Vřídky a černé tečky v této oblasti proto zhoršuje vysoká hladina cholesterolu v krvi, stres i konzumace velkého množství nasycených tuků a soli.

Video: Jak zatočit s akné
Video 7 rad, jak zatočit s akné - iStock.com/ Markéta Tošnarová

Pupínky na čele mohou ukazovat na problémy se zažívacím ústrojím, ať už kvůli infekci, dehydrataci, nebo špatným stravovacím návykům. Řešením může být zvýšení konzumace ovoce a zeleniny a častější pití vody. Pacient by si také měl častěji dopřávat potraviny, které obsahují hodně trávicích enzymů, jako například ananas nebo mango.

Akné v takzvané T-zóně, neboli na čele a nose, značí potíže s játry a žaludkem. Postižení by se tudíž měli vyhnout nadměrné konzumaci alkoholu a tučných a sladkých jídel.

Vřídky okolo úst pak napovídají, že nemocný trpí hormonální nerovnováhou. Může je ale způsobovat i nedostatek vlákniny. I tady je tedy důležité jíst více ovoce a zeleniny, k tomu dávat přednost celozrnným obilovinám a pravidelně zařazovat do jídelníčku luštěniny.

Hormonální problémy ale mohou zapříčinit i výsev akné na bradě, který kromě toho ukazuje také na slabší funkci ledvin a pohlavních orgánů.

Pupínky na tvářích se pak týkají hlavně těch, koho trápí plíce a dýchací systém. Tyto problémy mohou být způsobeny například alergií, znečištěním, ale i kouřením. Kdo se tudíž chce akné na tvářích zbavit, měl by zahodit cigarety a často čistit ložní prádlo i polštáře, aby se během spánku vyhnul styku s roztoči.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud