„Teroristo! Chcípni!“ Uprchlíkovi zmalovali byt, dveře rozmlátili sekerou

Autor: mah - 
2. dubna 2017
10:10

Před sedmi lety přišel z Íránu do USA jako uprchlík. Za tu dobu nasbíral Hasel Afshar nejeden zážitek s xenofoby a rasisty, kteří mu nadávali nebo vyhrožovali násilím, pokud se nevrátí, odkud přišel. Nic z toho ho ale nemohlo připravit na to, co ho čekalo, když se tento týden v úterý večer vrátil domů. Informovala o tom oregonská KPTV.

Že něco není v pořádku, bylo jasné už u dveří, nebo u toho, co z nich zbylo. Vandalové je zničili sekerou. Okamžitě tak zavolal policii, myslel, že ho vykradli. Až uvnitř Afshar zjistil, že to nebylo jejich cílem.

Ve svém domě našel rozřezaná křesla, pohovky a rozbité židle. Zdi a zbylý nábytek byly pokryty nenávistným graffiti. „Teroristo“ nebo „muslime“ mohl považovat za mírnější vzkazy.

Graffiti v domě Hasela AfsharaGraffiti v domě Hasela Afshara | reprofoto KPTV

„Když jsem to viděl, tak mě to neskutečně vyděsilo,“ řekl k tomu Hasel Afshar. V ložnici na něj čekaly další vzkazy. „Zabít tě, muslime“, mohl si přečíst ve své ložnici, „chcípni“ mu pro změnu radilo zrcadlo.

Místní policie okamžitě zahájila vyšetřování, ale zatím nemá ani podezřelé. „Zvláštní na tom je, že nejsem muslim,“ řekl k tomu Afshar. K útočníkovi nebo útočníkům ale necítí zášť. „Nechci, aby se mu stalo něco zlého. Jenom doufám, že z toho vyroste a přestane nenávidět lidi, které ani nezná.

„Můžete mě nenávidět, to je váš problém, ale věřím, že si nad tím můžeme sednout, promluvit si a možná potom změníte názor,“ dodal.

Další videa
Články odjinud