Terorista z Berlína bral pravidelně kokain a hašiš. Zabíjel zfetovaný?

Autor: ČTK, bk - 
4. března 2017
17:27

Tunisan Anis Amri, který loni v prosinci spáchal teroristický útok na vánoční trhy v Berlíně, pravidelně užíval drogy. Agentuře DPA to v sobotu na základě výsledků pitvy potvrdil italský vyšetřovatel Alberto Nobili. Podle něj není vyloučené, že byl Amri pod vlivem omamných látek i v době spáchání atentátu.

Amri užíval podle výsledků pitvy pravidelně kokain a hašiš. „Nemůžeme to říct s jistotou, ale můžeme se domnívat, že byl na drogách i v době spáchání atentátu,“ uvedl Nobili.

Tunisan, kterému německé úřady zamítly žádost o azyl a neúspěšně se ho pokoušely deportovat, najel loni 19. prosince do davu na vánočních trzích na náměstí Breitscheidplatz v západní části berlínského centra. Zabil jedenáct lidí včetně jedné Češky. Jeho dvanáctou obětí byl původní řidič uneseného polského kamionu.

Po spáchání atentátu se Amrimu podařilo uprchnout přes Belgii, Nizozemsko a Francii do Itálie, kde jej nedaleko Milána během rutinní kontroly odhalili a následně v sebeobraně zastřelili místní policisté. V době smrti podle Nobiliho Tunisan pod vlivem drog nebyl.

Podle italského vyšetřovatele je možné, že byl Amri v okamžiku dopadení na cestě na Sicílii, kde žil v uprchlickém táboře Belpasso před tím, než odešel do Německa.

Právě na Sicílii Amri údajně poznal mladou dívku a pokoušel se s ní navázat vztah. Italská policie zjistila, že po atentátu poslal několik textových zpráv jakési Italce, kterou ale nepovažuje v případu kolem teroristického útoku za podezřelou.

O teroristickém útoku v Berlíně čtěte ZDE

montevideo ( 4. března 2017 20:18 )

ME v atletice: Floria Guei, která zmrzačila Denisu Rosolovou a jejíž oprávněná diskvalifikace byla z obavy z nařčení z rasismu zrušena, nakonec vyhrála .... hnus ...

lukas1976 ( 4. března 2017 18:29 )

A co to na veci meni jestli si slukl hasise ci dal koksu co toje za dementni titulek jakoze kdyby si nezakouril ze by nazabijel...jen blabol....

tomik007 ( 4. března 2017 18:27 )

je videt ze nehovoris po slovensky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud