Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Obama mě před volbami odposlouchával! Trump obvinil na Twitteru exprezidenta

Autor: ČTK - 
4. března 2017
13:50

Americký prezident Donald Trump v sobotu obvinil svého předchůdce v nejvyšším úřadu Baracka Obamu, že během loňské volební kampaně nařídil odposlechy v Trumpově kanceláři. Trump to napsal na svém twitterovém účtu, aniž uvedl, že má pro svá tvrzení důkazy. Obamův mluvčí Kevin Lewis ale obvinění odmítl. 

„Hrozné! Právě jsem zjistil, že Obama odposlouchával mé telefony v Trump Tower krátce před (mým) vítězstvím,“ napsal v sobotu v jednom z tweetů americký prezident. 

V dalším tweetu napsal: „Vsadím se, že dobrý právník by měl skvělý případ z toho, že prezident Obama odposlouchával v říjnu mé telefony, krátce před volbami!“

Trump nicméně v žádné z několika krátkých textových zpráv neuvedl, že by měl pro svá tvrzení důkazy. Podle listu The Independent proslul Trump častými nepodloženými a někdy až bizarními tvrzeními. Podle britského deníku to také není poprvé, co se opřel do svého předchůdce.

Minulý měsíc například Trump prohlásil, že podle něj Obama stojí za protestními demonstracemi, které se po nástupu Trumpa do Bílého domu rozšířily do amerických měst. Loni se Trump například veřejně hlásil k teorii, že Barack Obama se nenarodil v USA a že jeho rodný list je „zfalšovaný“.

Obama: Není to pravda

„Základním pravidlem Obamovy vlády bylo, že žádný úředník Bílého domu nikdy nezasáhne do žádného nezávislého vyšetřování vedeného ministerstvem spravedlnosti,“ prohlásil Obamův mluvčí Lewis. „Součástí této praxe bylo, že prezident Obama ani žádný úředník Bílého domu nikdy nenařídil dohled nad žádným občanem USA. Jakýkoliv náznak něčeho jiného je prostě nepravdivý,“ dodal.

Vše o Volbách v USA 2016 čtěte ZDE

santikxauz ( 4. března 2017 15:06 )

Největší válečný štváč a agresor na světě nechal odposlouchávat celý svět.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud