Její muž zabil 49 lidí. Ženu šíleného střelce z gay klubu pustí na svobodu

Autor: simao, ČTK - 
1. 3. 2017
23:25

Vdova po střelci Omaru Mateenovi, který loni v červnu zabil v gay klubu v Orlandu na Floridě 49 lidí, může být propuštěna z vazby, neboť nepředstavuje nebezpečí pro veřejnost. Rozhodl o tom dnes americký federální soud, podle něhož neexistuje důkaz, že by žena sdílela se svým manželem džihádistické přesvědčení.

Jednatřicetiletá Noor Salmanová byla formálně obviněna z napomáhání terorismu a maření spravedlnosti. Podle agentury AP je propuštění člověka obviněného v případu souvisejícím s terorismem velmi nezvyklé.

Nejhorší masakr

Její manžel Omar Mateen se před masakrem v orlandském klubu, kde 49 lidí zabil a 53 dalších zranil, přihlásil k teroristické organizaci Islámský stát.

Šlo o nejhorší případ střelby v historii USA. Mateen byl zastřelen zasahujícími policisty. Salmanová u soudu trvala na své nevině a popírala, že by mu v útoku pomáhala.

Na svobodě za dva dny

Obhájkyně Noor Salmanové prohlásila, že v případech souvisejících s terorismem je propuštění z vazby zcela výjimečnou věcí. Vdova bude propuštěna na kauci za dva dny, které jsou zákonnou odvolací lhůtou pro federální vládu.

Jako kauci za její propuštění a záruku toho, že neprchne před spravedlností, dala její matka a strýc v zástavu své domy.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

krupan10 ( 2. března 2017 06:40 )

ale jakýpak šílený střelec, vždyť je to jenom umírněný muslim

1912 ( 2. března 2017 05:54 )

jistě ale to se už asi nedozvíme

malinak ( 2. března 2017 01:53 )

 Cha Cha. ....vsak ona jim to predvede brzy, jak je nevinna .....debilni slunickari. ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa