Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Šokující přiznání přeživšího z Orlanda: Zavřel jsem východ z gay klubu, kvůli bezpečí

Autor: lm - 
16. června 2016
22:09

Pozůstalí i přeživší masakru v orlandském gay klubu jsou v šoku! Jeden z návštěvníků se totiž přiznal, že během střelby záměrně uzavřel dveře od nouzového východu a uvěznil lidi prchající před střelcem uvnitř. Proč to udělal?

Luis Burbano byl osudné noci jedním z návštěvníků orlandského gay klubu Pulse. Když do klubu po půlnoci vtrhl islámský fanatik a začal střílet po všech lidech, zalehl a začal se rozhlížet po nouzovém východu. Všiml si, jak panikařící lidé utíkají dveřmi ukrytými za záclonou, které byly označeny cedulkou „jen pro zaměstnance“.

Za dveřmi byla rovná chodba, ve které se tísnila asi dvacítka lidí, a snažili se dostat k východu, který byl na konci. Burbano po příchodu udělal něco těžko pochopitelného. Mladík za sebou zavřel dveře, které vedly z klubu. Prý proto, že v chodbě bylo až moc narváno a bylo to „nebezpečné“.

„Slyšel jsem bouchání, lidé na dveře tlačili… Ale v tu chvíli jsem myslel, že tak to bude nejlepší, protože (střelba) byla čím dál hlasitější a přibližovala se,“ popsal mladík v rozhovoru pro Fox News. Burbano dodal, že dveře zavřel jen na 10–15 vteřin, než se chodba vyprázdnila a doufá, že jeho čin nestál nikoho život.

Jenže jeho verze nekoresponduje s tím, co tvrdí jiní přeživší, kteří tudy utekli. Janiel Gonzalez televizi ABC News řekl, že někdo zavřel nouzový východ z chodby, nikoliv dveře z klubu do chodby. „Asi padesátka lidí se tam mačkala, aby se dostala k východu na druhé straně. Jenže tam stál chlápek, který držel dveře a nechtěl nás pustit. Říkal: ‚Zůstaňte uvnitř, zůstaňte uvnitř‘. Jak to tak opakoval, střelec se stále přibližoval,“ popsal Gonzalez. Lidé v chodbě prý propadali panice a prosili, ať je pustí. Podle Gonzaleze to spíš vypadalo, jakoby muž střelci pomáhal.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud