Oko za oko: Írán nařídil oslepit ženu. Kyselinou připravila sokyni o zrak

Autor: nka - 
3. února 2017
18:05

Oslepení na jedno oko – takový trest přiřkl íránský nejvyšší soud ženě, která polila kyselinou svoji sokyni a tím ji připravila o zrak. Informoval o tom britský server The Telegraph. 

K incidentu došlo před dvěma lety ve městě Dehdašt, jeho další detaily nejsou známy. „Obviněná se odsuzuje k oslepení na jedno oko, výplatě odškodného a sedmi letům vězení,“ citoval server soudce Madžída Karamího.

Potrestání podle principu „oko za oko, zub za zub“ je v souladu s právem šaría, které v zemi platí od roku 1979.

Trest ale může zmírnit sama oběť nebo její příbuzní. Například v roce 2011 Íránka Amené Bahrámí, kterou kyselinou připravil o zrak neodbytný nápadník, muži trest oslepením prominula jen několik hodin před zákrokem.

Aktivisté za lidská práva proto nyní apelují na rodinu poškozené, aby útočnici fyzický trest prominula. Oficiální místa, která znepokojuje rostoucí počet útoků kyselinou, ale tvrdé tresty podporují.

bibs_7 ( 3. února 2017 23:48 )

NE. At sem VUBEC NELEZOU !!!!!!!!!!!!!!

fantom88 ( 3. února 2017 21:03 )

Jejich země - jejich pravidla. Tam ať si dělají, co chtějí, ať si třeba sekaj ruce a píchaj oči na potkání. Ale jak dolezou sem, ať plně respektují NAŠE ZÁKONY A ZVYKLOSTI!!!

hejhej ( 3. února 2017 20:44 )

Muslimové - právo šaria, to je středověk.

lucio1 ( 3. února 2017 19:45 )

Zákon prérie., tak to tady chodilo..Akorát za otrávenou kořalku byla kulka do hlavy..

MILLLIS ( 3. února 2017 19:03 )

Oko za oko (a k tomu jeste vyplata odskodneho a sedmileta basa) mi nejak nesedi k potrestani podle principu oko za oko....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud