Bombový útok v Egyptě: Exploze v kostele zabila nejméně 25 lidí

Autor: ČTK - 
11. 12. 2016
11:16

Nejméně 25 mrtvých si v neděli vyžádal bombový útok, který byl spáchán uvnitř koptského kostela v Káhiře. Dalších 49 osob výbuch zranil. Poslední zveřejněné informace hovořily o 22 zabitých a 35 zraněných osobách. O události informují egyptská média. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil.

Agentura MENA uvedla, že útočník hodil nálož do kaple u vnější zdi katedrály svatého Marka, která je hlavním svatostánkem koptské ortodoxní církve v Egyptě. Je zároveň i sídlem duchovního vůdce koptů patriarchy Tavadrose II.

Egyptské bezpečnostní síly vedou neustálý boj s islamistickými vzbouřenci vedenými odnoží radikálního hnutí Islámský stát na Sinajském poloostrově. Při střetech tam už přišly o život stovky policistů a vojáků. Islamisté ale provádějí vražedné útoky i v Káhiře a v dalších egyptských městech.

Dvě bomby nastražené u silnic - jedna v Káhiře a druhá severně od metropole - zabily v pátek šest policistů a dalších šest zranily.

Doporučujeme
hanka666 ( 11. prosince 2016 14:17 )

Koptové jsou praprapra předci faraonů, tj.původních obyvatel. Pak přišli Arabové, původní obyvatelstvo zcela vytlačilo a nyní je z Egypta jeden velký chlív. A my jsme nepoučitelní, dopadneme taky jako Koptové.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa