Rukojmí ISIS John Cantlie na nových záběrech: Je vyhublý a ztrápený

Autor: shp - 
10. 12. 2016
20:15

Půl roku se jeho rodina a přátelé obávali, že byl již popraven. Nyní vědí, že je naživu, i když životem lze osud britského fotografa Johna Cantlieho (45) nazvat jenom těžko. Vězeň teroristů se nyní objevil na novém videu ISIS.

Cantlie byl zajat před čtyřmi lety v konfliktech zmítané Sýrii. Od té doby se objevil na několika propagandistických videích teroristů z ISIS. Na jednom se dokonce loučil s rodinou. Naposledy zveřejnili radikálové se svým známým vězněm video v červenci. Od té doby nic.

Až doteď. Cantlieho tvář veřejnost spatřila znovu až nyní. Na novém videu má vousy, je pohublý, vybledlý a z jeho hlasu je znát ztrápenost. Na záznamu odsuzuje útoky spojenců na irácký Mosul. „Nejsou tu žádní mudžáhidové (bojovníci džihádu), jenom normální muslimové,“ říká Cantlie.

Letecké útoky na město, kde bylo video natočeno, odsuzuje. Jako "důkaz" ukazuje záběry běžného života v Mosulu včetně hrajících si dětí. Cantlie se stal anglicky hovořícím hlasem ISIS. Zda ho to ale zachrání před popravou, není jisté. Z vězení se pokusil již několikrát utéct, ale vždy ho dopadli a zbili.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud