Proslulý astronaut Glenn (95) musel do nemocnice. Zabíjí ho rakovina?

Autor: ČTK - 
8. prosince 2016
07:10

Bývalý americký astronaut John Glenn, který v roce 1962 obletěl jako první Američan Zemi, byl před týdnem hospitalizován a je stále v nemocnici, která se specializuje na rakovinu. Oznámil to ve středu mluvčí Jamesovy onkologické nemocnice ve státě Ohio. Zdravotní problémy 95letého slavného amerického senátora ale neupřesnil.

„I když byl senátor Glenn hospitalizován v Jamesu, tak to neznamená, že trpí rakovinou,“ řekl neurčitě mluvčí Hank Wilson. Podle tamních médií se zdravotní stav někdejšího stíhacího pilota Glenna zhoršuje od operace srdce v roce 2014 a následné mozkové mrtvice.

Glenn se 20. února 1962 stal prvním Američanem, který obletěl zeměkouli. Do vesmíru se sice už o tři čtvrtě roku dříve podíval Glennův krajan Alan Shepard a po něm i Virgil Grissom, jejich kosmické lodě ale za hranice vesmíru jen krátce „skočily“ po balistické dráze. Až Glennův let na palubě lodi Friendship 7 se tedy vyrovnal výkonu sovětského kosmonauta Jurie Gagarina, který naši planetu obletěl už 12. dubna 1961.

bobou ( 8. prosince 2016 07:45 )

No, jak to říci? Všici jednou umřít musíme! Někdo dříve, někdo později.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud