Trump přebírá moc nad Spojenými státy. V týmu má i své děti

Autor: bru/ČTK - 
11. 11. 2016
21:10

Budoucí americký prezident Donald Trump pověřil přípravou převzetí moci svého kandidáta na viceprezidenta Mika Pence, dosud přitom skupinu několik měsíců vedl guvernér státu New Jersey Chris Christie. Členy týmu jsou i Trumpovy děti Ivanka, Eric a Donald mladší a také Trumpův zeť a manžel Ivanky Jared Kushner. Trump rovněž podle agentury Reuters oznámil, že jeho štáb povede alabamský senátor Jeff Sessions.

Christie nyní v týmu, který podle AP pracuje od srpna a který fungoval odděleně od volebního štábu, bude sloužit jako místopředseda. Dalšími členy jsou Trumpův sok ze stranických primárek Ben Carson, někdejší předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich, bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani a generál ve výslužbě Michael Flynn.

V prohlášení Trump zmiňuje, že s přebíráním moci mu bude pomáhat v poradenských funkcích zhruba desítka lidí, mimo jiné miliardář Peter Thiel, bankéř Steven Mnuchin, předseda Republikánské strany Reince Priebus či floridská ministryně spravedlnosti Pam Bondiová.

Doporučujeme
pleskyplesk ( 12. listopadu 2016 10:43 )

Takže bude vládnout žid--ká mafie? Ivanka Trump si vzala ortodoxního žida a přestoupila kvůli němu na židovství, tzn. je z ní židovka a její manžel vlastní známé americké noviny.

Hops_aIive ( 11. listopadu 2016 23:51 )

Nejmocnější muž planety

gorilka ( 11. listopadu 2016 23:13 )

Good luck, Donald!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa