Sobota 27. listopadu 2021
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo, sněžení 2°C

Syřan podezřelý z terorismu spáchal sebevraždu! Oběsil se ve vazbě

Autor: ČTK, lm - 
12. října 2016
23:00

Syřan Džábir Bakr (†22), který je podezřelý z přípravy teroristického útoku v Německu, spáchal ve vazební věznici v Lipsku sebevraždu. S odvoláním na justiční zdroje o tom dnes informoval server Spiegel Online. Okolnosti případu jsou nejasné, Bakr měl být pod neustálým dozorem. Agentura DPA uvedla, že se Bakr oběsil.

Dvaadvacetiletého muže, který měl pravděpodobně napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS), měli dozorci bez přerušení sledovat. Jednak proto, že držel hladovku, zejména však kvůli akutnímu nebezpečí sebevraždy, uvedl Spiegel Online. Server Bild ale napsal, že byl podezřelý zřejmě kontrolován jen jednou za hodinu.

Bakrova sebevražda podle všeho znovu rozvíří debatu o fungování saských institucí. Kritiky se v posledních dnech dostalo saské policii, které mladý muž v sobotu unikl z bytu na sídlišti ve východoněmeckém Chemnitzu (Saské Kamenici) a která ho zadržela až díky notné pomoci tří Syřanů z Lipska. Ti, když se dozvěděli, kdo je zač, Bakra spoutali, a pak zavolali pro policii.

DPA s odvoláním na své zdroje uvedla, že Bakr v jednom výslechu trojici mužů obvinil z toho, že o jeho teroristických plánech věděli. Za jak věrohodné toto tvrzení nejvyšší státní zástupce považuje, jeho úřad odmítl sdělit. Nikdo další ale zatím nebyl zatčen, a ve vazbě tak nyní je pouze Syřan, který měl v nájmu byt v Chemnitzu, kde policie našla 1,5 kilogramu výbušných látek.

S výbušninami chtěl Bakr podle německých vyšetřovatelů zaútočit na některé z berlínských letišť. Německá kontrarozvědka má za to, že se útok mohl uskutečnit v několika málo dnech. Policie ho zatkla v pondělí v Lipsku, stejný den ho soudce poslal do vazby.

Syřan přišel do Německa začátkem loňského roku jako uprchlík. Kdy se radikalizoval, zatím není jasné. V mezidobí byl podle německých médií jak v Sýrii, tak v Turecku.

pjotri ( 13. října 2016 09:31 )

vyborna zprava hned po probuzeni.. ani frontex ho nedokazal "zachranit".

bibs_7 ( 13. října 2016 08:26 )

Konecne jednou opravdický happy end. Jinak by s ním v rámci politické korektnosti jednali jako ve vaticce, mel by se v base petkrát líp nez ve svý zasraný syrský vesnici kde mrdal kozy, a za nejpozdeji tri a pul roku by byl zase venku "za vzorný chování" a za to, "ze se zas az tak moc nestalo, vzdyt to vlastne jeste ani neodpálil".

diskutujici ( 13. října 2016 06:52 )

Tak je to spravne a tak to ma byt

JETHRO ( 13. října 2016 05:58 )

Oběsil se ? Dobrý návod pro ostatní uchrchlíky !

prycsnima ( 13. října 2016 00:48 )

 Celá za pohádka je oblbovačka pro naivní němce. Dobře sehraná komedie o statečných syřanech co ho svázali kabelama a zavolali policajty.Merkelka jim dá křž za zásluhy a budou za hrdiny.A kokůtek co se jako oběsil,už má falešnou identitu a užívá si. Maminku Anďelku pak budou slavit do háleluja. Theatre Grande.

Zobrazit celou diskusi
Další videa