Vlivní kongresmani obvinili Putina: Snaží se ovlivnit prezidentské volby

Autor: ČTK, tmp - 
22. září 2016
23:18

Skupina vlivných demokratických členů amerického Kongresu ve čtvrtek obvinila Rusko z pokusů o ovlivnění listopadových prezidentských voleb. Senátorka Dianne Feinsteinová a poslanec Adam Schiff, oba z výborů pro kontrolu zpravodajských služeb, vyzvali prezidenta Vladimira Putina, aby tyto pokusy zastavil.

„Ze závěrů, které máme k dispozici, vyplývá, že ruské zpravodajské agentury se usilovně a koordinovaně snaží ovlivnit volby v USA,“ uvádí se v neobvykle ostře formulovaném prohlášení. Prezidentské volby se v USA uskuteční 8. listopadu a utkají se v nich demokratická kandidátka Hillary Clintonová a její republikánský soupeř Donald Trump.

Činitelé Bílého domu už novináře několikrát informovali o zjištění, že Rusko nebo jeho spojenci jsou odpovědní za hackerské útoky na servery amerických politických stran. Veřejně ale vláda Baracka Obamy Moskvu neobvinila. Rusko se k žádným podobným aktivitám nehlásí a podíl na nich odmítá.

Podle Feinsteinové a Schiffa se Rusko snaží zpochybnit bezpečnost amerických voleb. Příkazy k takovým pokusům prý mohly přijít jen z velmi vysokých kruhů. „Vyzýváme prezidenta Putina, aby okamžitě takové aktivity zakázal. Američané nestrpí, aby se jakákoli cizí vláda pokoušela naše volby ovlivnit. Doufáme, že Američané společně ruské snahy odmítnou,“ uvádí se v prohlášení členů Kongresu.

marais ( 23. září 2016 12:30 )

příspěvky tgbtg smažte..jsou trestné

tgbg ( 23. září 2016 10:54 )

Gauner Putler je KGBÁK a je vycvičený k totálnímu rozeštvání všech států a celého světa ve prospěch fašistický oligarchů a imperialistů z Ruska . Nic nového pod sluncem. Je strašné, že těmto ruským nacistickým grázlům ještě někdo stále leze do řiti, např. komunističtí kolaboranti a zrádci. No hnus. Co můžou to podělají.

1912 ( 23. září 2016 06:27 )

zločinci US ty dokáží tak ovlivnovat volby ve státech které se jim nechtějí podrobit že vycvičí žoldáky s teroristy a za jejich pomocí sesadí legitimní vlády a nebo pokud to nevýjde tak vpadnou vojenskou silou !!!

honza54.. ( 23. září 2016 05:34 )

gabreta ( 23. září 2016 05:30 )

Tak teď už zbejvá, aby vlivní kongresmani přišli s prohlášením, že Putin, coby agent KGB, osobně v Dalasu zastřelil JFK. A poslední bude zpráva, že osobně, jako pilot jednoho z letadel, sundal dvojčata!! To snad ani není už kongres, ale psychiatrická léčebna!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud