Dívka (19) se vydávala za muže a verbovala ženy k teroristům z ISIS

Teroristka Ines Madani verbovala ženy k ISIS. Byla však dopadena.
Autor: shp - 
19. září 2016
21:39

Je jí teprve 19 let, ale zvrácené ideologii ISIS bezmezně propadla. Ines Madani chtěla vybudovat první plně ženskou sebevražednou jednotku islamistek. Aby naverbovala ženy, vydávala se na internetu za muže. A byla úspěšná, k teroristickým činům jich několik přemluvila.

Madani chtěla ve Francii vybudovat vlastní ženskou jednotku džihádistek ISIS. Na internetu si říkala Abu Omar a rekrutovala ženy k teroristickým útokům v srdci Paříže. A podařilo se jí to. Zlanařila 29letou matku tří dětí Ornellu Gilligman, aby se přidala k teroristkám. Jako Abu Omar ji přesvědčila, aby opustila dokonce i manžela.

Následně přerušila kontakt. Později se jí ozvala už pod svým pravým jménem. „Přesvědčila ji, že mužům se nedá věřit, a naznačila, že by se měla zúčastnit bombových útoků,“ řekl zdroj webu The Mirror. Žena se pokusila odpálit auto u Eiffelovy věže, ale plán selhal. Později se s přítelem pokusila opustit zemi, ale byla dopadena a obviněna z přípravy teroristického útoku.

Později byla kromě Gilligman zatčena i Madani. Mezi dalšími zatčenými byly ženy Sarah Hervouet (23) a Amel Sakaou (39), které byly taktéž součástí první ženské ISIS buňky. Jejich zaměření měly být převážně sebevražedné atentáty. Tak, jak už to u žen v okovech teroristů bývá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud