Oběť kyselinového útoku se stala hvězdou módní přehlídky: Statečností si získala srdce všech

Autor: els - 
11. září 2016
07:50

Devatenáctiletá dívka z Indie ve čtvrtek zahájila módní přehlídku na New York Fashion Weeku v bílých šatech a se třpytivou korunkou ve vlasech. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Reshma Qureshi nebyla obětí kyselinového útoku, která si nese následky na své tváři dodnes…

Reshma Qureshi nevěřila, že by se někdy mohla dostat do zahraničí a už vůbec ne, že by mohla dělat modelku v New Yorku. „Ani v nejdivočejších snech se mi nezdálo, že bych mohla zažít něco takového,“ svěřila se Reshma po procházce na přehlídkovém molu.

Před dvěma lety byla Reshma Qureshi se svou sestrou v indickém Allahbadu napadena třemi muži. Jedním z útočníků byl sestřin manžel, kterého sestra opustila kvůli domácímu násilí. Ten na svou manželku následně zaútočil kyselinou. Reshma se sestru pokusila bránit. Obě potom několik hodin ležely ve strašných bolestech u cesty, protože nikdo nezavolal pomoc. Reshmě kyselina vypálila oko a zjizvila tvář.

V současnosti je Reshma tváří videokampaně skupiny Make Love Not Scars, která se snaží pomáhat obětem genderově motivovaných zločinů. „Tato procházka po molu pro mě byla velmi důležitá, protože je na světě tolik dívek, které přežily napadení kyselinou. Toto jim dodá odvahy,“ dodala zářící Reshma.

aeraluna ( 11. září 2016 08:49 )

 Proč se akce, která má podpořit oběti kyselinových útoků koná v USA a ne v zemi, kde se tahle "tradice" drží, tedy v Indii??? Pochybuji, že se byť jen prostá jednovětná zpráva o téhle opičárně k oněm podporovaným dostane. Takže žádná podpůrná akce, ale obludarium po modernu. Holčina je chudák, schovávat se rozhodně nemusí, ale vystavovst taky ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud