Hra Pokémon GO má konkurenci. Co lidé chytají místo Pikachu?

Autor: bru/ČTK - 
26. srpna 2016
14:53

V Belgii roste popularita nové hry inspirované letním hitem Pokémon GO, v níž však hráči nehledají virtuální kreslené postavičky, ale skutečné knihy. Hra Chasseurs de Livres (Hledači knih) zatím funguje prostřednictvím Facebooku, její autorka Aveline Gregoireová ale už uvažuje o jejím rozšíření i pro mobilní aplikace. Napsala to dnes agentura Reuters.

Do hry se už zapojilo na 40 000 lidí. Ukrývají na různých místech ve městech i mimo ně knihy a nechávají ve facebookové skupině hry fotografie a další stopy, které umožní knihu objevit. Po přečtení nalezeného titulu by hráči měli podle pravidel knihu opět ukrýt na místě, které si sami zvolí.

„Když jsem upravovala svou knihovnu, zjistila jsem, že nemám dost místa pro všechny své knihy. A protože jsem hrála se svými dětmi Pokémon GO, dostala jsem nápad na vypuštění knih do přírody,“ popsala Gregoireová, jak dostala nápad na novou hru.

Ukryté knihy pokrývají širokou paletu žánrů. Jsou mezi nimi jak dětské tituly, tak i například horory od Stephena Kinga. V úkrytech jsou knihy často uloženy v plastových sáčcích, aby je nepoškodil déšť.

Hra Pokémon GO pro mobilní telefony se stala hitem letošního léta. Uživatelé aplikace se reálně potulují po reálném okolí a na svých chytrých telefonech hledají a chytají kreslené postavičky pokémonů. Jen ve Spojených státech přilákala hra během méně než dvou týdnů od spuštění 21 milionů uživatelů. Kvůli nepozornosti hráčů došlo už k řadě dopravních nehod, zranění, ale i k nelegálním přechodům americko-kanadské hranice.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

barracuda.sro ( 26. srpna 2016 15:20 )

Já myslel,že místo Pikachu chytají v Belgii migranty,nebo EU poslance.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud