Exploze a mrtví studenti. Útok na Americkou univerzitu v Kábulu má 14 obětí

Autor: bud, ČTK - 
25. srpna 2016
08:15

Při středečním útoku na Americkou univerzitu v Kábulu zahynulo celkem 14 lidí, z toho sedm studentů, tři policisté, dva členové ochranky a dva útočníci. Oznámila to afghánská policie. Dalších 44 osob utrpělo zranění, je mezi nimi 35 studentů. Příslušníci bezpečnostních složek usmrtili dva útočníky. Útok začal obrovskou explozí, poté následovala střelba.

Jak uvedl šéf kábulské policie Abdul Rahmán Rahímí, asi 700 studentů bylo z budovy zachráněno, mezi zraněnými je i jeden zahraniční učitel. Útok skončil až po několika hodinách. K napadení univerzity se zatím nikdo nepřihlásil. Cizinci ale bývají většinou terčem útoků ozbrojenců z Tálibánu.

Americké ministerstvo zahraničí přepadení univerzity ostře odsoudilo jako útok na budoucnost Afghánistánu.

Americká univerzita v Kábulu je elitní soukromou institucí založenou v roce 2006. V současnosti má podle agentury AFP více než 1700 studentů a výměnné programy s prestižními americkými vysokými školami.

1912 ( 25. srpna 2016 08:28 )

nic jiného si nezaslouží vždyt nepotřebují mít to AMERICKÉ TI ZLOČINCI VNUCUJÍ LIDEM PO SVĚTĚ VŠE AMERICKÉ NIKDO NENÍ NA NĚZVĚDAVÍ AMERICKÉ JE VŽDY JEN ZLOČINECKÉ A JEJICH ŠKOLSTVÍ JE NA ÚROVNÍ NAŠÍ ZÁKLADNÍ ČI STŘEDNÍ !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud