Ministryně řídila po dvou sklenkách vína. Naměřili jí 0,2 promile a skončila

Autor: bud, ČTK - 
13. srpna 2016
12:40

Ministryně pro vyšší vzdělávání Aida Hadžialičová (29) rezignovala na svůj post v menšinové švédské vládě premiéra Stefana Löfvena. Funkci položila poté, co ji policejní hlídka během silniční kontroly usvědčila z řízení pod vlivem alkoholu. Policisté ministryni naměřili 0,2 promile alkoholu v krvi, Hadžialičová pak přiznala, že za volant usedla po vypití dvou sklenek vína.

„Byla to největší chyba mého života. A přebírám za ni odpovědnost. Oznamuji proto svou rezignaci na funkci ministryně,“ řekla politička na tiskové konferenci. „Chápu, že jsem řadu lidí zklamala. Jsem na sebe naštvaná a hluboce toho lituji,“ dodala.

Policie zastavila Hadžialičovou ve čtvrtek večer v přístavním městě Malmö. Naměřených 0,2 promile alkoholu v krvi je přesně tím množstvím, které už švédské zákony netolerují. Politička proto téměř jistě přijde o řidičské oprávnění a hrozí jí až šest měsíců vězení.

Hadžialičová se narodila v Bosně a do Švédska se dostala spolu s rodiči v roce 1992, kdy jí bylo pět let. Vystudovaná právnička je členkou sociální demokracie a do vlády byla jmenována před dvěma lety jako vůbec první muslimka v historii země.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pomoc-hori ( 13. srpna 2016 23:21 )

pomooc-hori ( 13. srpna 2016 23:14 )

add.nied ( 13. srpna 2016 22:09 )

Ty a slušňák??? Kdo tě zvolil???

ivoadller ( 13. srpna 2016 21:18 )

Jménem slušných lidí děkuji všem zúčastněným za zmršené diskuse.

aIIahakbar ( 13. srpna 2016 21:17 )

Do tvý sanice bych ho nestrčil ani za nic, ty bu-zerante smradlavej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud