Merkelová po útocích ztrácí podporu. Náruč uprchlíkům už otevírá méně Němců

Autor: bru/ČTK - 
5. srpna 2016
16:23

Popularita německé kancléřky Angely Merkelové spadla na druhou nejnižší úroveň tohoto roku. Ukázal to průzkum televize ARD, o němž dnes informovala agentura DPA. Zatímco minulý měsíc Merkelovou podporovalo 59 procent Němců, nyní je to jen 47 procent.

Čtyřiatřicet procent Němců je spokojeno se vstřícným vztahem vůči uprchlíkům, který kancléřka dlouhodobě prosazuje. Je to o osm procentních bodů méně než v dubnovém průzkumu.

Propad je podle DPA důsledkem násilných útoků, které v červenci Německo zasáhly. Dva z červencových útoků v jižním Německu spáchali lidé žádající o azyl, kteří se přihlásili k takzvanému Islámskému státu.

O migrační vlně mluvil i Miloš Zeman v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. Deportace jsou podle něj nutné, podívejte se, co dalšího řekl:

Video Zeman o migrační vlně: Deportace jsou nutné. - redakce Blesk

Zatím nejnižší preference Merkelové ukázal únorový průzkum, kdy její politiku schvalovalo 46 procent dotázaných.

Kvůli Merkelové vyšli Němci do ulic:

ohrazenice ( 9. srpna 2016 09:53 )

Hitlera také neodstranily až se musel zastřelit. Jestli je to pravda. U nás také vyhrávají volby strany které evidentně škodí ČR.

ohrazenice ( 9. srpna 2016 09:50 )

Četl jsem názor proč Merklová si v Evropě dělá co chce. Byl to necenzurovaný tisk a Merklovou řídí USA a hlavně NATO s tajnými službami USA. Ti jsou schopni všeho. To vidíme v jiných částech světa. U nás církev která je také v rukou USA dává nepohodlné lidi na index jako za hlubokého socialismu. V Německu budou v září volby do spolkových zemí a ve Francii volba prezidenta a v obou případech jsem skeptický. A volby v USA? to je jedno kdo vyhraje. Poslední prezident který chtěl dohodu se SSSR a omezovat zbrojení byl J. F. Kennedy a jak dopadl v Dallasu!

ohrazenice ( 9. srpna 2016 09:43 )

Cenzura je v celé EU. tragédie kam to Evropa dotáhla.

fotrpjotr ( 5. srpna 2016 21:45 )

Kdyby se provedl průzkum mezi lidma a ne mezi okruhem přátel Merkelové,tak by měla do 5%.

speaker ( 5. srpna 2016 20:43 )

cela evropska spolecnost je na vine, kazdy jen kritizuje. Nas prezident rovnez, Evropa 2 roky odstranuje merkelovou a nedari se!? to je pozoruhodne

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud