Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

V Sýrii sestřelili ruský vrtulník s humanitární pomocí. Celá posádka je po smrti

Autor: ČTK, všm - 
1. srpna 2016
12:58

V Sýrii byl zřejmě sestřelen transportní vrtulník ruské armády. Podle ruského ministerstva obrany bylo na palubě pět lidí, dle Kremlu všichni zemřeli. Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že tělo pilota bylo vyproštěno z trosek.

„Ruská vojenská helikoptéra Mi-8  byla sestřelena poté, co doručila humanitární pomoc do Allepa a chtěla se vrátit na základnu,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany. Podle ruské agentury Interfax byli na palubě tři členové posádky a dva vojáci. 

SOHR nebyla schopna sdělit, zda vrtulník byl ruský, nebo syrský, ale uvedla, že bylo z trosek vyproštěno tělo pilota, u něhož se našly ruské doklady. SOHR sleduje situaci v Sýrii z Británie a tvrdí, že v Sýrii má síť informátorů.

Rusko do bojů v Sýrii vstoupilo na straně tamní vlády loni na podzim. Letos část svého letectva stáhlo, ale ruská letadla a vrtulníky se operací stále účastní. Minulý týden Rusko oznámilo, že spolu se syrskou armádou zahájí humanitární operaci v Halabu. V části města ovládané povstalci se ocitlo v obklíčení a bez zásobování na 200 000 lidí.

nezadat1 ( 1. srpna 2016 14:00 )

Jasná ukazka toho,že humanitární pomoc je debilita.Na hrubý pytel hrubá záplata.

cestr ( 1. srpna 2016 13:51 )

Dnes běžná záležitost, dokonce tak rozsáhle zveřejněná? To je divný

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud