V Belgii obvinili muže z přípravy teroristického útoku. Jeho bratr vyvázl

Autor: ČTK, kal - 
30. července 2016
17:45

Belgie obvinila jednoho ze zadržených bratrů z přípravy teroristického útoku. Neměl prý spojitost s bruselskými atentáty. Druhý bratr byl propuštěn. Policie dvojici zatkla při protiteroristické operaci v noci na sobotu ve Valonsku. Agentura Reuters uvedla, že se jmenují Nourredine H. a Hamza H.

V rámci operace se podle médií uskutečnilo asi deset domovních prohlídek, převážně v okolí Monsu a Lutychu. Během zátahu nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny, uvedla na svém webu stanice RTBF.

V Belgii platí vysoký stupeň teroristické hrozby od atentátů v Paříži z loňského listopadu. Extremistická buňka, která měla spojitost s útoky, měla svou základnu v Bruselu.

Belgické hlavní město Brusel zažilo útok teroristů už letos v březnu, kdy si exploze na letišti Zaventem a ve stanici metra nedaleko evropských institucí vyžádaly 32 mrtvých. Noční operace ale s těmito atentáty podle prokuratury nesouvisela.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

nyxx ( 30. července 2016 19:02 )

Je fuk, jak staří jsou lidé co umírají. I šedesátiletý tu chce ještě pár let pobýt, takže nejhorší je, že umírají lidi všeobecně.

308win ( 30. července 2016 14:41 )

Je zajímá jediná věc a to je mít teplé a plné korýtko. Pryč z EU, nechci být pod diktátem nějakých pomatenců s komplexem po 2.Wáru a multikulti frantíků

xeen ( 30. července 2016 13:55 )

Podle jmen tipuji Belgičany alžírského původu. Nebo jak se to hyperkorektně dneska říká..

ohrazenice ( 30. července 2016 13:11 )

Nejhorší je že umírají děti a mladí lidé. Ale to Politiky v Bruselu nezajímá a také to nezajímá všechny co chtějí islamisty do ČR.

ohrazenice ( 30. července 2016 13:08 )

V Evropě je podle tajných služeb 450 000 bojovníků džihádu a jsou připraveni okamžitě udělat teroristický útok kdekoliv v Evropě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud