Zastřelili policajta v San Diegu! Jeho parťák skončil v nemocnici

Autor: ČTK - 
29. července 2016
15:53

Jeden ze dvou policistů, kteří byli v noci na dnešek postřeleni v americkém San Diegu, podlehl těžkým zraněním a druhý je po operaci mimo ohrožení života. Na tiskové konferenci to oznámila policie s tím, že okolnosti střelby zatím nejsou jasné. Policie krátce po činu zadržela jednoho podezřelého a po dalších možných útočnících stále pátrá.

Policie o incidentu zveřejnila jen kusé informace. Hlídka v jižní části kalifornského města prováděla dopravní kontroly. Krátce poté, co pozdě v noci zastavila jistý vůz, naléhavě požádala o posily. Když na místo přijeli další policisté, své dva kolegy již nalezli na zemi postřelené.

Navzdory převozu do nemocnice se lékařům nepodařilo jednoho policistu zachránit. Podle informací stanice NBC San Diego utrpěl četná střelná zranění v horní části trupu.

Policie na místě útoku podnikla rozsáhlý zátah ve snaze zadržet pachatele. Přitom varovala obyvatele, aby nevycházeli v okolí pátrání na ulici. Zatím není jasné, kolik lidí se do střelby zapojilo.

Dosud jediným zadrženým je dospělý muž hispánského původu. Nyní je v nemocnici, kde se zotavuje ze střelného poranění. Policie ho zadržela nedaleko místa střelby.

V texaském Dallasu počátkem července během demonstrace proti policejnímu přístupu k černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a sedm dalších zranil. Několik dalších případů střelby na policisty následně ohlásilo několik států USA, mimo jiné Georgia, Missouri či Tennessee.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud