Virus zika má v USA první oběť: Nákazu si do země přivezla

V USA zemřel první člověk na virus zika.  (Autor: ČTK, Reuters)
Autor: ČTK - 
8. července 2016
22:07

Ve Spojených státech zemřel první člověk na virus zika. Oběť se nenakazila na americkém území, ale při cestě do oblasti, kde se virus běžně vyskytuje. Přesnou lokalitu středisko nesdělilo.

První americkou obětí viru zika je senior ze státu Utah. Podle Střediska pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) zemřel na konci června a nyní se potvrdilo, že jeho smrt způsobil právě tento virus.

V USA již bylo nahlášeno více než 1130 případů nákazy virem zika. Šlo o lidi nakažené na cestách po zemích či regionech s výskytem infekce nebo pohlavním stykem s infikovanými cizinci.

Přenos komárem nebyl v USA dosud zaregistrován. Lékařští odborníci ale varují, že je pravděpodobné, že komáři přenášející virus dorazí v létě i do Spojených států, zejména pak na jih země.

Současná epidemie viru zika trvá zhruba rok a nejvíce případů onemocnění bylo zaznamenáno v Brazílii. Virus se rozšířil do téměř celé Jižní a Střední Ameriky, zaznamenán byl ale i na jiných kontinentech. S virem je spojováno riziko mikrocefalie, neboli zakrnění mozku u lidského plodu.

tgbg ( 9. července 2016 07:45 )

 ZIKA=vynález ruských nacistů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud