Muslimský taxikář odmítl naložit slepce s asistenčním psem: Prý kvůli své víře

Autor: lm - 
5. 7. 2016
22:31

Británie je pobouřena chováním muslimského taxikáře, který v Leicesteru odmítl naložit do auta slepce s asistenčním psem. Zvíře do auta nechtěl pustit, protože mu to prý nakazuje víra. Poté odjel a nechal postiženého muže na holičkách.

Charles Bloch (22) si spolu s partnerkou Jessicou (21) objednal taxík u společnosti ADT Taxis. Slepý pár ale čekalo velmi nepříjemné překvapení. Společnost pro ně vyslala muslimského taxikáře, který je odmítl pustit do auta.

„Psa nevezmu. Je to moje volba. Přikazuje mi to víra,“ odbyl je taxikář. Charles se taxikáři snažil vysvětlit, že podle platné legislativy mu jízdu s asistenčním psem nemůže upřít, ale řidič byl neoblomný, odjel a nechal postižený pár na holičkách.

Celý incident natáčela na kameru Jessica. Video si posléze na sociálních sítích pustilo více než milion lidí a na hlavu taxikáře nešetřili kritikou. „Naprosto ostudné! To, že nechal zranitelnou osobu bez adekvátního transportu, je opravdu nechutné chování. Taková diskriminace by neměla existovat,“ napsala jedna z uživatelek. Ostatní souhlasí, že taxikář by měl přijít o licenci, protože se při jejím převzetí zavázal, že musí přepravovat i asistenční psy.

Společnost ADT Taxis se za incident omluvila a uvedla, že taxikář pro ně pracoval jen příležitostně a jezdil na volné noze. S řidičem se po incidentu ihned rozloučili a udali ho pro porušení podmínek licence místní radnici. Britský deník Mail Online kontaktoval i leicesterskou radnici, která potvrdila, že taxikář může psa odmítnout pouze ze zdravotních důvodů. Případem se prý úředníci zabývají a přemýšlí, jaké kroky z něj vyvodí.

Video Muslimský taxikář odmítl naložit slepce s asistenčním psem. - Youtube
360p 240p

Doporučujeme
jetuslunicko ( 21. července 2018 21:00 )

Tady se snad někdo ještě diví?! Budeme sklízet za pár let parádní odpad, budou v přesile díky své "ví-ře", je mi líto našich vnoučat! Ev-ropa zřejmě již nemá šanci se zachránit, bude už jenom hůře !

Devitkaprotebe ( 12. srpna 2016 19:07 )

Berlin71 je tlusté, smradlave, odpudive prase.. Úplně si predstavuju jak na ukradenem kompu, zassrane mastné klávesnici tuka jedno písmenko za druhým, žere nějakou cikanskou mastnou sraččku, všude vajgl, popel, řev cigošskych spratků a jeho 250 kilova smradlava kuchta nabízí na ulici tuty zlaté šperky za pusinku a u toho krade... No nemám pravdu, černá tlamo? Jsi stejný odpad a primitiv jako arabský hnůj islámský.!

rentierskej ( 6. července 2016 17:02 )

správně! taxikář si nemůže "vybírat klienty." (samosebou poblitý, pomočený... klient se taxíku nedočká)...

rentierskej ( 6. července 2016 17:00 )

a v čem je problém? taxikáři zabavit licenci a nevidomí ať toho ksindla zažalují. svoji POKŘIVENOU víru, ať si soudruh arab nechá na doma.

ad-ga ( 6. července 2016 14:29 )

nauč se česky - noční košili

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa