Český autobus se školáky shořel v Rakousku, děti utíkaly před plameny

Autobus shořel v Rakousku.
Autor: ČTK - 
29. 6. 2016
09:39

Českým autobusům se na zahraničních cestách nedaří. Vůz s mladými vodáky vyhořel v úterý odpoledne u obce Altenmarkt bei St. Gallen v centrálním Rakousku. Při požáru nebyl sice nikdo zraněn, ale vyděšené děti musely utíkat před plameny. Další český autobus se vyboural u Dortmundu. Narazil do stojícího vozidla.

Autobus byl na zpáteční cestě do Česka z vodáckého zájezdu v údolí řeky Salza, když náhle začal z motorového prostoru stoupat dým, uvedla místní policie. Řidič okamžitě zastavil a pokusil se příručním hasicím přístrojem oheň uhasit, zatímco 21 cestujících, z toho 16 dětí, muselo utéct z hořícího vozidla.

Na místo požáru dorazilo 60 hasičů z přilehlých obcí, kterým se nakonec podařilo dostat plameny pod kontrolu. Autobus však zcela vyhořel. Podle hasičů se nicméně podařilo cestujícím zachránit většinu svých zavazadel. Příčiny požáru zatím nejsou známy.

Hasiči z Altenmarktu však uvedli, že oheň mohl způsobit ještě větší škody, kdyby se cestujícím nepodařilo včas z vozidla vytáhnout dvě lahve se stlačeným plynem, které měli vodáci s sebou a které mohly vybuchnout, kdyby se k nim dostaly plameny. Cestujícím zajistil po požáru přístřeší rakouský Červený kříž, než se podařilo na místo dopravit náhradní autobus z Česka, kterým se mohli školáci vrátit domů.

Více o nehodě autobusu v Dortmundu se dočtete na odkazu níže:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tvujosudzmrde ( 29. června 2016 15:12 )

Škoda autobusu..parchanty vzal čert!!!

cestr ( 29. června 2016 12:20 )

Tak koukám, že i mazaná manipulace nezabírá

cestr ( 29. června 2016 12:03 )

Bulvární nadpisy, výkřiky, jsou fakt trapný. Bohužel se to stává mluvou a vříská tak i jiný tisk a Nova.

dfghjk ( 29. června 2016 10:21 )

Ten nadpis je skvělá ukázka mazané manipulace.

Zobrazit celou diskusi
Další videa