Nehoda autobusu v Srbsku: Zranění Češi a Slováci přiletěli do Bratislavy

Autor: ČTK - 
22. 6. 2016
00:08

Slovenský vládní speciál s lidmi z autobusu, který v úterý ráno havaroval v Srbsku, přistál večer na bratislavském letišti. Podle informací slovenské veřejnoprávní televize RTVS přivezl 13 Slováků a 10 Čechů. Oběti nehody, mezi nimiž jsou dvě Češky, zůstaly ještě v Srbsku, dokud tamní vláda nevydá povolení pro převoz do vlasti.

Na bratislavské letiště dorazily sanitky, které převezly zraněné do nemocnic. Lehce zranění podstoupí v nemocnicích kontrolní vyšetření a budou propuštěni.

„Nejhůře zranění jsou tři Slováci a dva Češi,“ uvedl na letišti slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák s tím, že tato pětice bude hospitalizována v nemocnici ministerstva vnitra. Čech s dcerou budou v nemocnici nějaký čas na pozorování.

Podle Kaliňáka v Srbsku zůstaly dvě Slovenky, z nichž jedna je velmi těžce zraněná. Její stav je sice stabilizovaný, ale zatím není schopna transportu. Druhá Slovenka je zraněna středně těžce.

Při nehodě autobusu s klienty cestovní kanceláře Aeolus, která působí na českém i slovenském trhu, zahynulo v Srbsku pět lidí – dvě Češky a tři Slováci. Podle ministra vnitra Kaliňáka jde v případě slovenských obětí o čtyřiatřicetiletou ženu a její sedmašedesátiletou matku z Košic a dvašedesátiletého muže.

Nehoda se stala po 03:30 SELČ na úseku dálnice Niš-Bělehrad u obce Bobovište. Autobus s 29 cestujícími a dvěma řidiči sjel z vozovky mezi městem Aleksinac a obcí Ražanj. V autobuse bylo celkem 12 českých turistů, z nichž všichni přeživší přiletěli na palubě vládního speciálu.

Doporučujeme
dfghjk ( 22. června 2016 11:30 )

Článek by se spíš měl jmenovat "Vizte mediální hyeny".

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa