Nešikovní teroristé se sami odpálili v autě, v Dagestánu našli jejich ohořelé mrtvoly

Teroristy zabila bomba v autě.
Autor: ČTK - 
28. 6. 2016
09:13

Ruští policisté v neklidném Dagestánu na jihu země nalezli zničený automobil a dva mrtvé. Předpokládají, že v autě mohla vybuchnout bomba, kterou převáželi islamističtí povstalci k teroristickému útoku.

„V poli u federální silnice Kavkaz byl v pondělí večer nalezen automobil BMW zničený explozí a pozůstatky dvou lidí. Podle předběžných poznatků jeden z nich mohl být náboženským extremistou, po kterém bylo před několika dny vyhlášeno pátrání jako po nezvěstném,“ řekl agentuře Interfax nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek a přidal hypotézu o možném výbuchu převážené nálože.

Tento měsíc v Dagestánu došlo k přestřelce mezi ruskou speciální jednotkou a ozbrojenci: o život přišli čtyři ruští vojáci a šest radikálů. Útok, podniknutý v lese, si mezi Rusy vyžádal také šest zraněných. Islamističtí povstalci v Dagestánu, který leží na úpatí severního Kavkazu a hraničí s Čečenskem, roky útočí na ruské ozbrojené síly. Kritici Kremlu tvrdí, že islámský extremismus tam pomáhá udržovat bída a korupce.

V únoru zabil sebevražedný atentátník dva policisty při útoku, k němuž se přihlásilo hnutí Islámský stát (IS). Loni si násilí v Dagestánu vyžádalo 120 lidských životů. Dagestán byl v minulých letech místem častých útoků muslimských extremistů bojujících za zřízení samostatného chalífátu na jihu Ruska.

V poslední době je ale intenzita teroristických útoků v této oblasti podstatně nižší. Podle ruských médií je důvodem hlavně to, že velká část kavkazských ozbrojenců se přemístila na Blízký východ, kde se připojili k IS.V Česku se o Dagestánu mluví i v souvislosti s jednáním o možném angažmá dosavadního trenéra české fotbalové reprezentace Pavla Vrby v tamním klubu Anži Machačkala.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud