Vražda v přímém přenosu: Muže někdo zastřelil, když se natáčel na Facebook

Autor: haj - 
19. června 2016
21:26

Natočit vlastní vraždu v přímém přenosu na internet? Právě to se v posledních momentech života podařilo Antoniu Perkinsovi (†28) z Chicaga. Zrovna totiž živě vysílal přes Facebook Live, když do něj neznámý pachatel vpálil několik ran z pistole. Video, které bylo ještě několik hodin po jeho smrti umístěno na jeho profilu, zhlédlo více než 700 tisíc lidí.

Perkins trávil středeční večer v parku v chicagské čtvrti North Lawndale s kamarády, které delší dobu neviděl. Zřejmě si chtěl na příjemně strávené volno udělat památku, a tak se rozhodl využít služby Facebook Live a vysílat video v reálném čase přes sociální síť. Jeho vysílání však narušil útočník, který ho kolem čtvrt na devět večer střelil do hlavy a do krku.

Muž padl na zem jako podťatý. Na záběrech je ještě vidět krev, poté obraz zčerná a v pozadí je možné slyšet už jen zoufalé výkřiky svědků. Těžkým zraněním pak Antonio krátce po deváté hodině podlehl. Záznam jeho smrti však na stránce zůstal ještě několik hodin, za což Facebook sklidil značnou kritiku. Dle mluvčí však pravidla porušena nebyla, jelikož nešlo o oslavu násilí.

Identita vraha zatím není známá a policie zatím ani nezadržela žádného podezřelého. Proto se také snaží z videa zjistit o pachateli více. Jedna z vyšetřovacích teorií však tvrdí, že střelba souvisí s gangy. Zesnulý muž měl být údajně také členem gangu, ovšem podle jeho otce to byla již dávná minulost. „Hodně lidí mého syna milovalo, byl to dobrý člověk,“ vyprávěl Daniel Cole televizi WGNTV.

Podobný případ, kdy byla oběť zastřelena zrovna v době, když živě vysílala na sociální síť, se v Chicagu odehrál také v březnu tohoto roku. Tehdy však muž schytal hned šestnáct střelných ran.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud