Hurá, můžu sníst svou placentu! Těhotná žena vyhrála bizarní soud

Autor: shp - 
2. června 2016
19:10

Někdo se při narození dítěte těší kromě miminka i na další radosti spojené s porodem jako například přestřižení pupeční šňůry. Jenže Jordan Thiering z Mississippi měla mnohem netradičnější přání. Doktorům z nemocnice River Oaks oznámila, že chce po porodu sníst svou placentu. Lékaři však řekli: Ne!

Podle stanoviska nemocnice se totiž jedná o lékařský odpad a rodička k němu nemá mít přístup. S tím ale nastávající matka nesouhlasí. Placentu chce sníst kvůli údajným blahodárným účinkům na zdraví.

Jordan se ale nenechala a celou věc hnala k soudu. „Ve mně vyrostlo moje dítě, ve mně vyrostla moje placenta. Nikdo by mi neměl říkat, co s ní mám nebo nemám dělat,“ řekla nastávající matka USA Today.

A soud jí dal za pravdu. Nařídil nemocnici, aby Jordan placentu skutečně připravila k odevzdání. Nastávající maminka se tak nemusí bát, že by o ni po porodu přišla. V klidu si ji může vzít domů a připravit jako ozdravný pokrm.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dbbs ( 2. června 2016 20:10 )

Co to je za vypatlanou krávu ? Okamžitě do ústavů a dítě sebrat.....holt USA...

Kubeecz ( 2. června 2016 19:51 )

Nejde mi o to, zda jí sež.re, nebo ne, ale je pravda, že je její. Ať si s ní udělá, co chce

balika ( 2. června 2016 19:47 )

Hned při nadpisu jsem si pomyslela, že to bude z USA a ono jo.

andorea ( 2. června 2016 19:45 )

Dobrou chuť...Brrr!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud