Nejstarší terorista světa: V řadách ISIS bojuje 81letý Číňan

Autor: shp - 
5. června 2016
07:01

V jeho věku se vrstevníci těší na důchod, případně na polévku v domově důchodců. On si však leští kalašnikov a hrozí zabitím všech bezvěrců. Islamista Muhammed Ami (81) je pravděpodobně nejstarším teroristou světa. Bojuje v řadách ISIS, nebo se tak alespoň snaží tvářit.

Když Muhammed zjistil, že jeho syn islamista byl zabit v řadách ISIS při bojích v Sýrii, rozhodl se do země odcestovat s celou svojí rodinou. Radikálové z obávané teroristické skupiny toho využili, aby staříka ukázali v propagačních videích.

Chtějí tím ukázat, že i v řadách ISIS může džihádisty čekat spokojené stáří a nejenom smrti. Dědeček, který byl členem islamistické skupiny i v Číně, se nyní stal v řadách teroristů celebritou. Na fotografiích pózuje s kalašnikovem a usmívá se po boku spolubojovníků.

Nakolik se však účastní bojů, je však otázkou. Sám ale tvrdí, že zvládl výcvik ISIS jako jakýkoliv jiný džihádista. „Přišel jsem k Islámskému státu a prošel výcvikovým kempem i přes můj vysoký věk,“ tvrdí Muhammed Ami.

„Ve výcvikovém kampu jsem se plazil, běhal i valil po zemi,“ dodal starý džihádista. Do Sýrie s sebou vzal z Číny manželku, děti i vnoučata. V Číně prý v minulosti působil jako imám – islámský duchovní.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 10. září 2016 08:20 )

lež jak čínu pošpinit co vy zmetci !!koukněte na mega stavby či hedvábnou stesku !!kam kráčí komunistická čína a né vy žvanilové co jí pomlouváte

marti33 ( 27. června 2016 08:32 )

Zatímco naši důchodci akorát přemýšlí kde by co sežrali, aby ještě víc připomínali vypasené vepře. Jak se bude dařit jejich vnoučatům je absolutně nezajímá.

tosto ( 5. června 2016 09:27 )

Jestli udrží moč ?????

flesch2z ( 5. června 2016 09:14 )

Je to obyčejný muslim, kterému zahynul syn v řadách ISIS, už ho neměl kdo živit, tak se vydal hluchý slepý do těchto řad také. V ISIS je každý "člověk" vítaným vrahem, tak mu před smrtí dali najíst a do ruky zbraň v očekávání, že se alespoň jednou trefí do mladého vojáka. Je to stejné, jako když se postavím k hernímu automatu s jistotou, že mi padne jackpot na poprvé. Jak by asi obstál v boji muž proti muži? Tohle je trapný článek, ať už ho splácali ISISáci nebo ne. Vím, že cizinci v ISIS dostávají nová jména, ale starý 81letý Číňan by do ISIS nevstoupil. Číňana si do tohohle článku zakomponovala ČSSD.

karelka ( 5. června 2016 08:38 )

Kvůli nějaké té přidělené jezídce jako sexuální otrokyni bych také uvažoval o nějakém tom připojení k bojovníkům...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud