Kvůli jejímu synovi zastřelili gorilu: Nehody se stávají, brání se matka

Autor: lm - 
30. května 2016
20:22

Desetitisíce lidí po celém světě rozlítilo odstřelení gorilího samce Harambeho v americké zoologické zahradě. Ten musel zemřít, protože představoval hrozbu pro čtyřletého chlapce, který k němu spadl do výběhu. Lidé kritizují zejména rodiče dítěte, kteří neštěstí způsobili. K případu se vyjádřila i matka chlapce. Podle ní se prostě „nehody stávají“.

K incidentu došlo v sobotu v zoologické zahradě ve východoamerickém Cincinnati. Ošetřovatelé tu zastřelili sedmnáctiletého samce gorily nížinné Harambeho poté, co do jeho výběhu spadl čtyřletý chlapec. Ředitel zahrady Thane Maynard prohlásil, že to byla těžká, ale správná volba. Lidé ale nejsou spokojení.

Lidé na internetu ze smrti vzácné gorily obviňují zejména rodiče, kteří dopustili, aby dítě do výběhu spadlo. Navíc podle nich gorilí samec nebyl vůbec agresivní, ba naopak se choval k chlapci ochranářsky. To dokazuje i nahrávka, na které to vypadá, že dítě drží za ruku.

K případu se poprvé vyjádřila i chlapcova matka Michelle Gregg, která ale vinu zřejmě necítí. „To můj syn spadl do výběhu goril v zoo. Bůh ho ochraňoval, dokud ho nezachránili. Syn je v pořádku, vyvázl z toho jen s otřesem mozku a několika škrábanci. Žádné zlomeniny ani vnitřní zranění,“ popsala Michelle a pustila se do svých odpůrců. „Každý, kdo mě zná, ví, že na své děti neustále dohlížím. Nehody se stávají,“ dodala a znovu poděkovala Bohu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

poklad01 ( 1. června 2016 18:46 )

Ano zastavam se gorily protoze gorila neutoči na malé díte a a zde slo pouze o nepozornost matky takze spíše by ste se mšla zamyslet nad tim co matk dšlala v danu dobu kdyz se tady chovate jak vzorna matka a zabila by jste gorila ktera se chovala k díteti jako k mladeti narozdil od jeho nepozorne matky ktera se hají tim ze se nehody stavají jeji nehoda a velkej problem ze si neumi pohlidat své dítě

dzambulka007 ( 1. června 2016 14:12 )

Já považuju za zázrak, že děcko přežilo pád a ještě ke všemu bez zranění.

dzambulka007 ( 1. června 2016 14:03 )

Možná si měla pořídit míň děcek a líp je hlídat. Čím větší plevel, tím větší potřeba se šířit. Všude jenom hnědé dětičky a bílí at' se jim o ně starají. Bůh ti spratka nezachránil, ty krávo, "zachránili" ho zaměstnanci zoo, za cenu zastřelení nevinného zvířete, které se mu nechystalo ublížit.

pepisourek ( 31. května 2016 14:38 )

Ksindl jsi ty!Kdyby tam spadlo tvoje dítě,tak by jsi řval,aby ho zachránili,ale doufám,že ty žádný děti nemáš a mít nebudeš,protože víc takových bezcenných hovad,jako jsi ty, by naše země asi neunesla. Chcípni šmejde!!!

jiznicechy ( 31. května 2016 11:54 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud