Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Unikátní růžový diamant se vydražil za 750 milionů. Je vsazený do prstenu

Autor: ČTK, sou - 
18. května 2016
07:10

Za 30,8 milionu švýcarských franků (750 milionů Kč) se v úterý v Ženevě vydražil růžový diamant zařazený do špičkové kategorie „fancy vivid“. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na aukční síň Sotheby's, která dražbu pořádala.

Diamant Unique Pink (Jedinečný růžový) o váze 15,38 karátu a ve tvaru hrušky je vsazený do prstenu. Nalezen byl před pěti lety v Jihoafrické republice. Byl hlavní položkou úterní aukce diamantů a původně se odhadovalo, že by mohl být prodán až za 38 milionů franků (925,5 milionu Kč).

Diamanty v kategorii „fancy vivid“ jsou ty, které mají nejvyšší možnou koncentraci dané barvy. Totožnost asijského kupce, který kámen vydražil telefonicky, ani prodejce zveřejněna nebyla.

Dražební rekord při prodeji růžového diamantu drží podle agentury AP Graff Pink, který se v roce 2010 prodal za v přepočtu 1,1 miliardy Kč.

Nejdražší diamant vůbec – dvanáctikarátový modrý Blue Moon – se vydražil loni v listopadu v přepočtu za 1,2 miliardy Kč. Koupil ho hongkongský podnikatel Joseph Lau jako dárek pro svou sedmiletou dceru a vzápětí ho přejmenoval na Blue Moon of Josephine.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi