Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Manželská poradna po saúdskoarabsku: Terapeut radí, jak správně bít ženu

Autor: mb - 
15. května 2016
06:20

Svět je rozmanitý, a co je pro jednu kulturu šokující, v jiné je vnímáno jako naprosto normální. Příkladem je video saúdskoarabského rodinného terapeuta, který manželům radí, jak správně mlátit vlastní ženu.

„Vítejte v našem pořadu, dnes se budeme zabývat otázkou bití manželky. Uvědomuji si, že se jedná o delikátní téma, které má mnoho úskalí, ale s Alláhovou pomocí problematiku osvětlíme,“ říká saúdskoarabský „terapeut“ Khaled Al-Saqaby. „Jsem přesvědčen, že problém vzniká, když si muž neví rady, jak si poradit s neposlušnou ženou,“ pokračuje v přednášce Al-Saqaby.

Dle Al-Saqabyho by se k bití neposlušné ženy nemělo přistupovat okamžitě, nejdříve by měly být vyčerpány ostatní možnosti. Jedním z nejhorších disciplinárních trestů je dle něj odepření sexu manželce. „Zavrhněte ji od svého lože,“ radí Al-Saqaby, ale zároveň varuje: „Mnoho mužů dělá chybu, že odejde z domu, a každý tak ví, že je tu problém… Spěte s ní v jedné posteli, ale otočte se k ní zády. Nebo spěte na jiné posteli, ale ve stejné místnosti.“

Když ani tento „hrozivý“ trest nepomůže, teprve pak přichází na řadu bití. Al-Saqaby ovšem zdůrazňuje, že se má jednat o symbolický akt a ne brutální mlácení. „Cílem je potrestat ženu, ne dát průchod svému hněvu. Rozhodně byste ji neměli mlátit takovouto holí,“ vysvětluje svérázný terapeut a bere do ruky pořádný klacek. „Použijte párátko nebo kapesník, jde o to, aby žena pochopila, že se ke svému muži chovala špatně.“

Své rady manželským párům Al-Saqaby zakončuje identifikací příčin, které způsobují hádky v domácnosti. „Bohužel, některé ženy chtějí žít vztah v rovnoprávnosti se svým manželem… To je velmi závažný problém,“ uzavírá lekci saúdskoarabský terapeut.

Postavení ženy je v islámu jiné než v západní kultuře. Rovnoprávnost, jak ji hlásá liberalismus, je arabskému světu a islámu cizí.

I v křesťanství má ovšem žena „podřízené“ postavení. Žena by například dle Bible neměla „mluvit ve shromáždění“. V Listu Efezským je pak jasně vymezena role ženy v rodině. „Manželky, poddávejte se svým mužům jako Pánu. Muž je hlavou své ženy, jako je Kristus hlavou církve, která je jeho tělem a on jejím zachráncem. Jako se tedy církev poddává Kristu, tak ať se i manželky vždy poddávají svým mužům,“ stojí v Novém zákoně.

policejninegramot ( 15. května 2016 12:03 )

Neměla by ČR vyslat terapeutky z békábéčka na pomoc saudskoarabským ženám?

Desterz ( 15. května 2016 08:41 )

 Milé dámy, ujasněte si, koho budete volit. Protože pokud se tu dostane k moci islám, tak už to nebude nikdy možné vzít nazpátek. To není jako jedny volby odstřelit TOPku a když se nám to nelíbí, tak jiné volby odstřelit někoho jiného. Jak to jednou prošvihnete, budete mlácené a podřízené mužům už navždy. To jen tak pro jistotu, aby vám docvaklo do čeho se to tu řítí. Hm. Teď nevím, proč to vlastně píšu. Vždyť jsem chlap, tak mi to může být dočista fuk

308win ( 15. května 2016 08:25 )

prosím vás se podívejte na ty trosky, na to by soudný člověk nevlezl ani po púlročním nuceném celibátu. Těm se vlna obohacení určitě vyhne a to je se.re ještě víc.

tvujosudzmrde ( 15. května 2016 07:22 )

VÍTEJTE V EVROPĚ KREATURY..

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud