Teror v Moskvě: Policie zatýkala turecké a syrské radikály, plánovali útoky

Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, lm - 
4. května 2016
19:59

Ruská tajná policie zadržela v hlavním městě skupinu lidí ze Střední Asie, kteří podle ní připravovali sérii teroristických útoků během květnových oslav v Moskvě a okolí. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na informaci kontrarozvědky FSB. Zadržení podle zprávy plnili úkoly pohlavárů mezinárodních teroristických organizací působících v Sýrii a Turecku.

Při akci bylo podle TASS zadrženo velké množství zbraní a „dalších prostředků teroristické činnosti“. Zadržení se přiznali, jejich výslechy pokračují, dodala agentura. Žádné další podrobnosti k případu FSB s ohledem na neukončené vyšetřování neoznámila.

Ruská armáda od loňského září bombarduje teroristické a Damašku nepřátelské cíle v Sýrii, kde podle sdělení moskevských úřadů na straně Islámského státu bojují stovky občanů z bývalých sovětských republik Střední Asie.

Loni v listopadu turecká armáda sestřelila ruské letadlo, které narušilo turecký vzdušný prostor blízko syrských hranic. Incident vyvolal diplomatickou krizi mezi oběma zeměmi.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

marais ( 5. května 2016 11:05 )

Nejsmutnější je, že ty války i ty teroristy stále někdo podporuje a MÍR je ohrožen.Místo toho nás EU nutí k hromadnému přijímání cizinců ? lidé z těch zemí utečou a může se tam bojovat furt! CO SE TÍM VYŘEŠÍ?

iva.nikdova ( 5. května 2016 07:23 )

 Dobře dělají!! Mrtvých na zastávkách, v barech, v metru a divadlech je po celém světě dost a další přibudou!! Proč nesebrat tvory páchající zlo? Smrt může řádit v Bruselu, Paříži, ale proč v Moskvě? On totiž Brusel , Paříž nedělá nic proti tomu, aby v těchto městech neumírali lidé na atentátnické zrůdnosti!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud