Nizozemci Ukrajinu v EU nechtějí! Referendum je pro vládu nezávazné

Autor: ČTK - 
6. 4. 2016
23:28

Nizozemci dnes v referendu odmítli dohodu o přidružení Ukrajiny k Evropské unii poměrem 64 procent ku 36 procentům hlasů. Uvedla to agentura Reuters na základě průzkumů mezi voliči odcházejícími z volebních místností.

Nizozemské referendum, v němž občané odmítli dohodu o přidružení Ukrajiny k EU, je platné. Účast na hlasování byla zhruba 32 pct, nutných bylo 30 pct. Informovala o tom agentura DPA, podle níž to vyplývá z oficiálních údajů po sečtení zhruba 80 procent hlasů.

I při překročení třicetiprocentního limitu účasti je referendum ale právně nezávazné. Předem ovšem panovaly obavy, že odmítavý výsledek může představovat politickou komplikaci ratifikace dohody a může posloužit euroskeptikům jako důkaz rostoucích pochyb veřejnosti o směřování celé Evropské unie.

Průzkumy před referendem, které bylo chápáno jako obecnější vyjádření pohledu Nizozemců na EU, předvídaly vítězství odpůrců dohody. Nizozemci hlasovali v době, kdy jejich stát předsedá unii.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 7. dubna 2016 19:09 )

JÁ TU V EUROPĚ NECHCI ZLOČINESKOU US !!!A ISLAMISTY KTERÉ SEM VYHNALY TY VÁLKY CO NIČÍ JEJICH STÁTY A DOMOVY TA ZLOČINECKÁ US ARMÁDA A DO KTERÉ NÁS EUROPANY Z EU ZATAHUJÍ OKAMŽITĚ VYSOUPIT Z NATO A EU !!!

salto ( 7. dubna 2016 11:41 )

Museli by si tam udělat pořádek, čemuž nevěřím

starypes ( 7. dubna 2016 05:36 )

Banderovce nebrat !

Pink ( 7. dubna 2016 03:37 )

U nás by to určitě dopadlo obdobně,Ukrajina je na tom podobně jako Řecko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa