Trhavina utrhla fence nohu: Dostala medaili za statečnost

6. 4. 2016
08:11

Zraněná fenka německého ovčáka, která sloužila v zahraničních vojenských misích jednotek americké námořní pěchoty, obdržela v Londýně Dickinovu medaili za statečnost. Dvanáctiletá Lucca se stala prvním takto vyznamenaným psem námořní pěchoty USA.

Medaili, která je zvířecí obdobou Viktoriina kříže pro statečné vojáky, si podle velitelů Lucca zasloužila tím, že odhalováním nastražených náloží v terénu zachránila tisíce příslušníků amerických a dalších spojeneckých sil.

Při žádné její účasti v průzkumné hlídce nikdo z vojáků nezahynul. Při své poslední hlídce v Afghánistánu fenka svým cvičeným čichem odhalila 13,6 kilogramu podomácku vyrobené trhaviny.

Když ale v místě hned hledala dál, ukrytá druhá nálož vybuchla a utrhla fence nohu. Podařilo se jí ale zachránit.

Úterního obřadu v Londýně se zúčastnil i majitel „válečné veteránky“ Luccy seržant námořního dělostřelectva Christopher Willingham z města Tuscaloosa v americkém státě Alabama.

andorea ( 6. dubna 2016 11:18 )

Další zvíře, co doplatilo na lidskou blbost... Snad aspoň psí důchod bude mít klidný.

naidka ( 6. dubna 2016 11:01 )

Sice píší, že má majitele, ale měla holt šílenou smůlu, že se dostala k armádě.

1pepan ( 6. dubna 2016 10:52 )

To už tu bylo. Dostane metal a půjde do útulku, nebo jí prodají za 500 Kč.

naidka ( 6. dubna 2016 09:39 )

Jestlipak si fenka uvědomuje, jaké "obrovské pocty" se jí vyznamenáním dostalo? Měli ji radši poslat do nějakého psího wellness a hlavně se postarat, aby se měla dobře ve veteránském důchodu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa