Fenka se ztratila na moři, našli ji po pěti týdnech: Živila se myšmi

Autor: shp - 
19. 3. 2016
09:38

Se svým páníčkem vyplula fenka ovčáka Luna na moře v Jižní Kalifornii, ale spadla přes palubu. I když po ní pátrali, bohužel ji nenašli. Lunu tak považovali za mrtvou. Jaké bylo překvapení všech, když se fenka objevila na ostrově San Clemente pět týdnů poté, co zmizela.

Osmnáctiměsíční Luna byla podvyživená, ale když viděla lidi, její nálada se okamžitě zlepšila. Pejska našli námořníci z nedaleké základny Coronado, kteří ji dopravili do bezpečí.

Fenku se tak podařilo najít až po pěti týdnech od doby, co ji 10. února nahlásil jako nezvěstnou její majitel Nick Hayworth. Do moře spadla, když vypluli na rybolov. „V jednu chvíli tam byla, pak byla náhle pryč,“ řekl její páníček.

Ostrov, na němž byla nalezena, leží přes tři kilometry daleko od místa, kde se ztratila v moři. Luna podle všeho doplavala na ostrov, kde měla problém přežít kvůli nedostatku potravy.

Podle odborníků nejspíš lovila myši, které jediné na ostrově žijí. Teď už se těší, až se zakousne do pořádného masa. Páníček Nick je šťastný, že je naživu a už se těší, až se s ní setká.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

honzazchaIoupky ( 19. března 2016 14:35 )

o co ti pořád jde, klone idiote posranej?

naidka ( 19. března 2016 13:52 )

Podle vzoru kost. Živila se kostmi - myšmi.

honzazchaloupky ( 19. března 2016 13:49 )

debile ty se živíš klonováním a s.raním lidí dobytku

honzazchaIoupky ( 19. března 2016 13:02 )

myšmi je jako páni, ne,

verka1 ( 19. března 2016 11:50 )

pániček se z toho posral

Zobrazit celou diskusi
Další videa