Režisér s českými kořeny, který »dokázal chytit Leonarda DiCapria«! Největšího podvodníka všech dob dostala za mříže švédská kráska

Autor: rc, Hana Zejdová - 
3. dubna 2016
12:33

Slavného padělatele dostala za mříže švédská kráska! Franku Abagnalovi (67), kterého si ve filmu Chyť mě, když to dokážeš zahrál Leonardo DiCaprio (41), pomohl do vězení syn českých emigrantů Rino Brezina (65), jemuž slavný padělatel svedl holku. 

Švédskému režisérovi s českými kořeny bylo sedmnáct, když se poprvé setkal s největším padělatelem v historii Frankem Abagnalem.

Tehdy pracoval ve Švédsku na pumpě. „Když jsem večer zamykal, přijel nový fiat a přišel hezký pětadvacetiletý muž s knírkem v uniformě pilota, mluvil anglicky a chtěl pomoct. Chtěl udělat servis na autě a ptal se na hotel. A tak jsem mu vyhověl. Zavolal jsem kamarádovi, vše mu zajistil a on zaplatil extra,“ zavzpomínal na setkání s Frankem pro deník Aha! Rino.

Se slavným podvodníkem se však neviděl naposledy. Frank za Rinem přišel opět druhý den a tehdy se z nich stali přátelé. „Večer jsem ho vzal na diskotéku i s mou holkou. Ona tenkrát vypadala jako modelka Twiggy. Bylo jí šestnáct. A tak jsme se scházeli každý den. Hostil nás, kupoval drinky, moc hezky se k nám choval. A jako puberťákovi mi to imponovalo,“ pokračuje ve vyprávění Rino.

Jenže to nikdo netušil, co se z přátelství vyvine. „A protože moje slečna bydlela za městem, tak pro ni pořád jezdil. Skamarádil se i s její maminkou. Dokonce si od ní půjčil psací stroj se záminkou, že musí napsat něco do Ameriky. Až později jsem se dozvěděl, že si u nich psal falešné cestovní šeky,“ vypráví Brezina.

„A protože maminka mé holky byla Němka a chtěla do Německa, aby viděla tatínka, tak se Frank nabídl, že tam s nimi pojede. Prý tam měl kšeft. Byli pryč tři dny. Když mi pak moje holka líčila jejich pobyt, bylo mi jasný, že mi lže a že se s ním vyspala. A to mi taky potvrdila,“ líči Rino deníku Aha! konec přátelství mezi ním a největším podvodníkem všech dob.

„Strašně mě to naštvalo. A protože jsem si ho teprve až pak začal pořádně prohlížet, zjistil jsem, že na uniformě má knoflíky s kotvami. A když v novinách psali, že se u nás i v Německu objevily falešné šeky, tak mi sepnulo, že by to mohl být on. Sedělo i jméno Frank,“ prozrazuje Brezina. „A protože jsem znal policistu v našem malém osmitisícovém městě, všechno jsem mu řekl,“ dodává Rino.

„Tušili jsme, že jede přes Dánsko dál do Evropy, tak se zavolal Interpol, oni se na něj napojili a už mu byli v patách. Čekali, až ve Francii zase udá padělaný šek… A spadla klec,“ líčí deníku Aha! muž, který dokázal chytit Franka Abagnala.

Příběh největšího padělatele v historii dokonce zaujal slavný Hollywood! V roce 2002 o něm natočil film Chyť mě, když to dokážeš světoznámý režisér Steven Spielberg a slavného podvodníka si zahrál Leonardo DiCaprio, kterého se marně snažil polapit agent Carl Hanratty, jehož hrál Tom Hanks.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud