Průšvih Trumpovy pravé ruky. Šéfovi kampaně hrozí vězení za napadení novinářky

Autor: ČTK, simao - 
29. března 2016
20:20

Prezidentský kandidát a realitní magnát Donald Trump má problém. Šéfa jeho kampaně zadržela policie - kvůli údajnému napadení reportérky, které měl způsobit pohmožděniny ruky. Byl už obviněn, Trump však tvrdí, že jeho člověk nic neprovedl.

Policie na Floridě zadržela manažera prezidentské kampaně republikána Donalda Trumpa a obvinila ho z napadení reportérky Michelle Fieldsové. Novinářka podle agentury AP tvrdí, že šéf Trumpova volebního štábu Corey Lewandowski jí během pokusu oslovit Trumpa agresivním zmáčknutím ruky způsobil modřiny.

Trump již dříve označil obvinění Fieldsové za smyšlené a nyní prohlásil, že Lewandowski je nevinný. Manažera nyní čeká soud. „Pan Lewandowski je ve smyslu této obžaloby naprosto nevinný,“ uvedl Trump v prohlášení. „Cítí se nevinen a na svůj soud se těší. Je rozhodně přesvědčen, že bude zproštěn viny,“ dodal Trump.

Incident se odehrál 8. března na Trumpově mítinku. Fieldsová, která tehdy pracovala pro konzervativní zpravodajský portál Breitbart, následně na Twitteru zveřejnila fotografii své ruky s modřinami. Učinila tak poté, co Trump označil její nařčení za výmysl.

Událost částečně zaznamenala stanice NBC News. Na záznamu je vidět, jak se Fieldsová snaží dostat k Trumpovi a položit mu otázku, její pokus ale náhle končí. Z videa však není patrné, zda je to kvůli zákroku Lewandowského, jak novinářka tvrdí.

Konflikt s Fieldsovou není jediný, do kterého se Lewandowski dostal. Při jiném březnovém Trumpově mítinku vyvedl za límec jistého protestujícího, vše tehdy zachytily kamery.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud