Papež prý umírá! Benedikt se připravuje na setkání s Bohem, tvrdí kardinál

Autor: ČTK - 
24. března 2016
20:12

Téměř devadesátiletý emeritní papež Benedikt XVI. pomalu umírá, ale stále je zcela při smyslech. Řekl to dnes podle agentury AFP osobní tajemník německého kardinála Josepha Ratzingera, který byl papežem před nynější hlavou římskokatolické církve Františkem z Argentiny.

"V dubnu oslaví Benedikt XVI. 89 let. Je jako svíčka, která uhasíná, pomalu a v poklidu, jak se to stává mnohým lidem. Joseph Ratzinger je rozhodně starý muž, ale hodně při smyslech. Bohužel již velmi obtížně chodí a je odkázán na chodítko," uvedl podle AFP v italském časopisu BenEssere Georg Gänswein, který je ve službách Ratzingera více než 20 let.

Již loni v rozhovorech v předvečer 88. narozenin Benedikta podle AFP jeho tajemník uváděl, že "emeritní papež si uvědomuje svůj věk, přemýšlí o své vlastní smrtelnosti a na svou smrt, tedy setkání s Bohem, se připravuje".

Benedikt XVI. odstoupil v únoru 2013 s odůvodněním, že na výkon funkce již nemá dost sil. Stal se pak emeritním papežem. Žije nyní ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae. Čas tráví čtením, modlitbou, hrou na piano a občasným přijímáním návštěv, dodala AFP.

Ratzinger svou rezignací svět šokoval, protože se tak stal prvním papežem za posledních 600 let, který tento krok učinil. Svůj odchod zdůvodnil ubývajícími fyzickými i duševními silami.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hana.kadlecova ( 25. března 2016 09:11 )

dnes je Velký pátek, křestané na celém světě si připomínají zákeřné a podlé usmrcení Ježíše. dnes je den smutku, zamyšlení se nejen nad svým vlastním životem, ale nad námi samými. Dnes je den odpuštění si vzájených ublížení a smíření se nejen s našimi nejbližšími. Dnes je den, kdy si možná více jak kdy jindy uvědomuje jak vzácný a neopakovatelný je dar života, každého nového dne......o to víc mne mrzí že musím napsat, jak dnes pohrdám gestem současného papeže, zvláště ve světle událostí tohoto týdne v Bruselu a nejen v Bruselu. Ale omívat a líbat nohy národu vzpurnému a násilnému je (pro mne) posměchem všem lidem, je zneuctěním oslavy a důvody svátků jara - velikonoc. Je smutné kam došlo lidstvo ve své křestanské víře odpuštění, když sám papež umývá nohy potřísněné krví naprosto nevinných obětí násilnické víry - islámu, aby je následně umyté ještě na důkaz odpuštění vraždění naprosto nevinných oběti nakonec ještě políbil. To již není křestanství,to již nemá s odpuštěním naprosto nic společného. Přeji nám všem krásné, veselé a na pomlázku bohaté prožití velikonočních dnů v klidu, míru a pokoji s těmi, kteří jsou našemu srdíčku nejbližší a nejvzácnější

flesch2z ( 25. března 2016 09:09 )

Tak je to papež nebo bývalý papež, taky to nevíš blesku, viď? Si mě zblbnul.

flesch2z ( 25. března 2016 08:58 )

aha, to jen potvrzuje, že se nemodlím a střídání papežů tak nežeru.

akko ( 25. března 2016 05:39 )

Cele je to jen saskarna,ktera stoji miliony...

datelobecny ( 25. března 2016 00:14 )

 Škoda, že nechcípá současný papež, ten arciďábel, posluhovač slimáků! Ten předchozí Benedikt byl takovej lidovej, škoda je, že předčasně odstoupil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud