Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Sériový vrah Doktor Smrt: Zabil sám sebe, aby jeho žena zbohatla

Autor: haj - 
20. března 2016
18:13

Britský lékař a sériový vrah Harold Shipman se pro peníze neštítil snad opravdu ničeho. Zavraždil víc než dvě stovky svých pacientů, svým spoluvězňům vyhrožoval, že je bodne, dokonce nakonec naplánoval i vlastní smrt, aby jeho manželka mohla dostat tučnou pojistku. Není divu, že se mu přezdívá Doktor Smrt.

Jeden z největších britských sériových vrahů Harold Shipman byl tak chladný a vypočítavý, že dokázal v klidu kalkulovat i s vlastní smrtí. Toto zjištění vyplulo na povrch z vězeňské dokumentace, která byla zveřejněna v deníku Mail až dvanáct let po jeho sebevraždě, jež spáchal v cele v roce 2004.

Odchod ze světa měl prý perfektně načasován, aby jeho manželka Primrose nepřišla o peníze z jeho tučné pojistky. Takhle žena dostala neuvěřitelnou částku 100 000 liber (zhruba 3,5 milionu korun) a navíc ještě každý rok dalších 10 000 liber. Kdyby se sebevraždou počkal do 60. narozenin, žádná horentní suma by Primrose nečekala a ročně by jí bylo vypláceno „jen“ 5 000 liber (cca 70 tisíc korun).

Muž přezdívaný Doktor Smrt také dokonce uvažoval o jiném způsobu smrti. Po spoluvězních chtěl, aby ho zabili oni, a když odmítali, vyhrožoval jim údajně: „Jsem doktor a vím, kam tě říznout.“

Ani na svou chamtivost prý Shipman ve vězení nezapomněl a snažil se vetřít do přízně postarších vězňů. Měl se prý spřátelit s jedním z nich, jenž tvrdil, že vyhrál v loterii. Shipmanovi šlo očividně jen o peníze, což potvrdil nakonec i svou smrtí. Jeho manželka Primrose, která díky ní zbohatla, dodnes žije. Údajně ale nebyla do jeho vražd zapletená a ani nijak neovlivňovala jeho rozhodnutí okolo pojistky.

Případ Doktora Smrti

Doktor Smrt alias Harold Shipman se narodil v Anglii v roce 1946. V roce 1970 úspěšně vystudoval medicínu a stal se lékařem. Doposud běžný příběh, ovšem pak si jednoho dne někdo všiml, že má Shipman u svých pacientů až podezřele vysokou úmrtnost. Lékař byl vyšetřován policií, ale ta mu tehdy nemohla nic dokázat. Později se přišlo na to, že Shipman zfalšoval lékařské záznamy.

Řádění Doktora Smrti ukončil až případ jednaosmdesátileté vdovy Kathleen Grundy v roce 1998, která před svou smrtí zanechala v závěti většinu majetku právě svému lékaři Shipmanovi. Její dceři se to nezdálo a nechala vše vyšetřit. Po exhumaci těla a následné pitvě vyšlo najevo, že ženu předávkoval morfinem.

Poté šlo už vše ráz na ráz, policie při prohlídce lékařova domu našla potřebné důkazy a Doktor Smrt byl zatčen. Za svou lékařskou kariéru stihl ale bohužel připravit dvě stovky lidí. Přesné číslo jeho obětí není známé, ale údajně se pohybuje mezi 215 a 260 osobami.

Odsouzen byl v roce 2000 sice jen za 15 vražd a za padělání dokumentů, ovšem i to bohatě stačilo na doživotní trest. Tři roky strávil Doktor Smrt ve vězení v Durhamu a poté byl převezen do Wakefieldu. Tam ovšem nevydržel ani rok a 13. ledna 2004 ho strážní našli oběšeného prostěradlem v jeho cele.

rumungro ( 21. března 2016 01:44 )

Omlouvá ho jedině to, že zabíjel z lásky ke své ženě.

lunatic ( 20. března 2016 18:28 )

Prostě,nevyhrožoval odchodem do zahraničí a oběsil se

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud