Krutá Arktida: Lední medvěd sežral mládě před zraky vyděšené medvědice

Matka se mládě snažila bránit, ale marně. Samec medvídě dostihl a sežral.  (Autor: Nation Geographic/Youtube.com)
Autor: shp - 
26. února 2016
15:33

Mládě ledního medvěda utíkalo, seč mu síly stačily. Jeho malé nohy mu však neumožňovaly dosáhnout takové rychlosti, jakou běžela jeho matka, která kvůli němu zpomalovala. Malé zvíře to stálo život. Před zraky vyděšené matky ho rozcupoval hladový samec.

Drsný život na zamrzlé Arktidě je čím dál tím obtížnější i pro její obyvatele, zvyklé na chladné podnebí. Led kvůli globálnímu podnebí taje, a tak je potravy na Arktidě stále méně a méně.

Lední medvědi tak napadají i svá mláďata, aby měli co jíst. V zamrzlé přírodě nejde o výjimečný jev, ale zachytit ho na kameru se povede jenom velmi vzácně. Výpravě National Geographic se to však podařilo.

„Medvědice jsou rychlé, ale když mají s sebou medvídě, běhají pomaleji,“ řekl Ian Stirling, specialista na lední medvědy. Matka se samci postavila, ale ten ji minul a zaútočil na mládě, které skončilo ve vodě.

V té ho rozcupoval, vytáhl a začal požírat. Matka se ho snažila zachránit, ale brzy zjistila, že už nic nezmůže. Uvědomila si, že i přes velkou ztrátu se musí co nejrychleji dostat co nejdál…

Video Reportáž National Geographic o tom, jak lední medvěd sežral medvídě. - Nation Geographic/Youtube.com

djaba ( 28. února 2016 00:47 )

A nějaký méďa sbaští mladý , je hyn. Co vy nato gren spice voe.

zkratik ( 26. února 2016 21:30 )

tak,tak,holka

naidka ( 26. února 2016 20:13 )

Zkratik píše o nějaké pomoci a jediná pomoc by byla medvěda nějak odradit, vyplašit, jistě ne hukáním, to napadlo vás , ale snad měla výprava, která to točila, nějakou pušku nebo světlici a mohla vystřelit do vzduchu.

balika ( 26. února 2016 19:56 )

To by mě zajímalo, jak chcete zaplašit jednu z největších šelem na zeměkouli? Jako, že byste na ni hukla?

zkratik ( 26. února 2016 19:46 )

tak proč to natáčet jako raritu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud