Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Bude Řecko blokovat dohody EU? Tsipras tím hrozí kvůli uprchlíkům

Autor: ČTK, sou - 
24. února 2016
22:08

Řecký premiér Alexis Tsipras ve středu pohrozil, že Atény budou blokovat jakékoli dohody v Evropské unii, pokud se břímě migrační krize „proporčně nerozdělí“ mezi jednotlivé členské státy Evropské unie. Podle vysoce postaveného vládního činitele, kterého citovala agentura AP, měl Tsipras na mysli nadcházející summit EU–Turecko k migrační krizi.

Předseda vlády dodal, že se setká s opozičními předáky, aby se domluvili na společném postoji před vrcholnou schůzkou unie a Ankary, která se uskuteční 7. března. „V této otázce je potřeba co nejširší konsenzus,“ řekl Tsipras. „Nedopustíme, aby se naše země stala skladištěm lidských bytostí,“ dodal. 

Premiér také kritizoval středeční schůzku ministrů vnitra a zahraničí devíti zemí jihovýchodní Evropy, které leží na takzvané balkánské stezce, po níž migranti míří na kontinent. Řecko na tuto konferenci pozváno nebylo. 

Podle Tsiprase je „ostudné“, že některé země nerespektovaly rozhodnutí o jednotném evropském řešení migrační krize, přijatém na summitu EU minulý týden, a jednaly jednostranně. Nedávné rozhodnutí pěti zemí (Rakouska, Chorvatska, Makedonie, Slovinska a Srbska) posílit hraniční kontroly vedlo k tomu, že se na řecké hranici s Makedonií začali hromadit imigranti.

308win ( 24. února 2016 22:48 )

Ať si chudinka Tsipras zajede přes Slovensko na Ukrainu a zpět a uvydí jak se mají chránit hranice Šengenu. A né vyřvávat ty své pomatenosti. Natahovat ruku pro Éčka to joo ale plnit povinosti to néé. Pokud nejsou schopni ochránit hranice tak musí být plot posunut až za ně jinak to nejde.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa