Díváte se na půl miliardy: V Africe našli diamant vážící 404 karátů

Autor: ČTK, shp - 
17. února 2016
09:15

Vejde se do jedné dlaně, ale jeho cena je tak vysoká, že by dokázaly peníze z jeho prodeje živit celé rodiny. V Africe našli největší diamant, který byl kdy vykopán. Jeho cena šplhá až k půl miliardě.

Obrovský diamant vážící 404 karátů, který na délku měří více než sedm centimetrů, našla australská důlní firma v jihoafrické Angole.

Jde o největší diamant, jaký byl kdy vykopán, informovala agentura AP s odvoláním na společnost Lucapa Diamond Company sídlící v Perthu.

Bílý diamant má odhadovanou hodnotu 20 milionů australských dolarů (asi 484 milionů korun). Největší diamant, jaký byl kdy vykopán, je Cullinan, který byl objeven v roce 1905.

Nalezen byl v Jihoafrické republice a vážil 3106 karátů. Diamant byl rozřezán na devět menších kusů, z nichž největší je známý jako Hvězda Afriky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud