Bláznivé počasí v USA: Někde bylo 30 stupňů pod nulou, jinde rekordní tropy

Autor: mts, ČTK - 
16. února 2016
06:46

Rozsáhlá zimní bouře, která v pondělí zasáhla východní pobřeží Spojených států, si vynutila zrušení téměř 1600 letů. Nejde ale o jediný rozmar počasí, který v těchto dnech trápí USA. Na jihu země řádila tornáda, která vyvracela stromy a ničila domy. A zatímco New York o víkendu sevřely mrazivé teploty klesající k minus 30 stupňům Celsia, Kalifornie zažívá horko, které překračuje 30 stupňů a láme teplotní rekordy.

V noci na úterý pokrylo Washington pět až deset centimetrů sněhu a na další sněhovou nadílku se může těšit i New York, kde se sníh může postupně změnit na mrznoucí déšť, a se stoupající teplotou pouze na déšť.

Mráz svírající o víkendu New York už polevil a na úterý meteorologové předpovídají až 13 stupňů Celsia pro New York a o stupeň méně pro Washington.

Podstatně tepleji je ovšem v Kalifornii, kde vlna veder přepisuje historické tabulky teplotních rekordů. V pondělí padl rekord z roku 1977 v centru Los Angeles, kde meteorologové naměřili 31,5 stupně Celsia a v Santa Aně vystoupala teplota až na 34,5 stupně - o tři výš, než je dosavadní rekord z roku 1977. A rekordy padly také na více než desítce dalších míst. Horko má podle meteorologů pokračovat i v úterý.

Jižní státy Mississippi, Alabama a Florida, které se ocitly na jižním okraji studené fronty, sužuje silný déšť, kroupy a tornáda. V Mississippi tornádo poškodilo střední školu a v Alabamě hasičskou stanici. V okrsku Escambia na Floridě bylo poškozeno asi 30 domů; tento počet ale může ještě vzrůst. Dva lidé utrpěli zranění.

Podívejte se, jak rozdílné počasí panuje v USA:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud