Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Lavina smetla ve Francii vojáky: Pět mrtvých

Lavina smetla ve Francii vojáky.  (Autor: Twitter)
Autor: ČTK - 
18. ledna 2016
17:09

Pět vojáků usmrtila lavina ve francouzských Alpách. Vojáci byli na výcviku v savojském lyžařském středisku Valfréjus a pohybovali se mimo vyznačenou sjezdovku.

Masy sněhu zavalily dohromady 13 vojáků, informovala agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Šest vojáků bylo lehce zraněno a dva muži byli převezeni do okolních nemocnic s podchlazením. Lyžaři, které lavina smetla, byli součástí zhruba 52členné skupiny vojáků. Lavina je zasáhla kolem 13:50 SEČ v nadmořské výšce přibližně 2000 metrů. O příčině laviny zatím nejsou bližší informace.

Záchranáři na místě neštěstí pátrají po dalších případných zavalených lidech. Otřeseni jsou dalším lavinovým neštěstím také francouzský prezident François Hollande a premiér Manuel Valls. Země truchlí nad smrtí pěti legionářů v Alpách, napsal na twitteru Valls.

Hollande poslal do Valfréjus ministra obrany Jeana-Yvese Le Driana. Ten by měl do regionu dorazit v úterý.Minulou středu lavina ve francouzském středisku Les Deux Alpes nedaleko Grenoblu zasypala skupinu středoškoláků a zabila dva z nich a také Ukrajince, který ale nebyl součástí školní skupiny.

simeone ( 18. ledna 2016 18:45 )

Viníci tohoto neštěstí které postihlo žabožrouty jsou jasní. Hlásím jména, Putin, Rogozin, Kim, Zeman, Veleba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud