Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Bouře v USA mají další oběti, country zpěváka i vojáky. A postupují dál

Autor: ČTK, kle - 
29. prosince 2015
22:58

Ničivé bouře, které ve Spojených státech od poloviny minulého týdne zabily více než 40 lidí, postoupily z jihozápadu a středozápadu severním směrem. Zrušeny byly další stovky letů, přívaly sněhu nově zasáhly státy Iowa či Massachusetts. V Missouri kvůli velké vodě evakuovaly úřady stovky lidí, informovala v úterý americká média. Zavřeny zůstávají některé důležité silnice.

Záplavy si vybraly v centrálních státech Missouri, Illinois a Oklahoma na dvě desítky obětí. V Missouri zemřeli v důsledku bleskových povodní čtyři vojáci z mezinárodní výcvikové mise.

Jednou z obětí v Oklahomě se patrně stal zpěvák country rockové skupiny Backroad Anthem Craig Strickland, který se pohřešuje po nehodě malé loďky, na níž byl se svým přítelem. Přítelovo tělo již voda vyplavila.

Statisíce lidí uvázly na letištích

Podle serveru FlightAware bylo jen v úterý zrušeno kvůli špatnému počasí přes 1800 letů po celých USA, dalších téměř 4000 spojů mělo zpoždění. Statisíce lidí, kteří se v turisticky rušném období konce roku vydali na cesty, tráví neplánovaně desítky hodin na letištích.

Zatímco v Missouri, Novém Mexiku a Oklahomě platí stav nouze kvůli povodním a varování před další velkou vodou se týká rovněž Arkansasu či Illinois, severovýchodní část země očekává příval sněhu. V oblasti Velkých jezer, Iowě či Massachusetts předpovídají na dnešek až 30 centimetrů sněhu.

Kvůli rozvodněné řece Mississippi byly úřady nuceny uzavřít pro lodě její osmikilometrový úsek poblíž St. Louis. Očekává se, že voda bude kulminovat ve čtvrtek.

Ameriku sužuje rekordní El Niňo:

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud